Beşiktaş
Giriş Tarihi : 05-11-2014 09:53   Güncelleme : 05-11-2014 09:53

Beşiktaşlı futbolcuya silahlı saldırı

Siyah-beyazlı futbolcu Gökhan Töre gece silahlı saldırıya uğradı ve omzundan vuruldu.

Beşiktaşlı futbolcuya silahlı saldırı
Siyah-beyazlı futbolcu Gökhan Töre gece silahlı saldırıya uğradı ve omzundan vuruldu. Töre'nin ameliyatının iyi geçtiği ve hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Gökhan Töre tedbir amaçlı olarak iki gün hastanede kalacak. Olay ile ilgili Önder Özen ile Kavalcı basının karşısına çıktı. Özen, Gökhan Töre'ye ceza verileceğinin sinyalini verdi.
Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Töre’nin, Şişli’deki bir gece kulübünde saat 04:00-05:00 sıralarında çıkan silahlı kavgada yaralandığı öğrenildi. Gökhan Töre'nin ameliyattan çıktığı ve hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Yıldız isim tedbir amaçlı olarak iki gün hastanede kalacak.
Sabaha karşı çıkan olayda Gökhan Töre omzundan vurulduğu ve Florence Nightingale Hastanesi'ne kaldırıldı. Doktorların müdahale ettiği Töre'nin durumunun iyi olduğu açıklandı.
Derbiden sonra arkadaşları ile eğlenmeye giden Gökhan Töre'nin barda rastgele isabet eden bir kurşuna hedef olduğu öğrenildi.
Ayrıca Gökhan ile olay anında birlikte oldukları öğrenilen Beşiktaş Basın Sorumlusu Can İpekçi ve Kayserispor forması giyen Taner Yalçın'ın da yaralandığı iddia edildi.
Polis saldırgan ile ilgili soruşturmayı başlattı...
Kıskançlık iddiası yalanlandı
Gökhan Töre'nin kıskançlık iddiası nedeniyle vurulduğu söylentilerini Beşiktaşlı yöneticiler kesin bir dille yalanladı.
AHMET KAVALCI VE ÖNDER ÖZEN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
AHMET KAVALCI
- Biz bunu emniyetten teyit ettik. Basında farklı şeyler çıkıyor. Bunlar tamamen yanlıştır. Fazla söyleyecek bir şey yok. Tekrar söylüyorum sağlık durumu gayet iyi.
- Futbolcular ve spor camiasından kişiler vardı. Önder Özen sabaha karşı 05:00'te çağrıldı. Doktorumuz, doktorluk görevini yerine getirmek için çağrılmıştır. Onun gece kulübüyle ilgilisi yoktur.
ÖNDER ÖZEN
- Futbolcumuzun yanına giden ilk hocamızdır. Gökhan beni aradı. Elinde bir sıkıntı olduğunu söyledi. Hangi hastaneye gidebileceğini sordu. Florance Nihgtingale'e gidebilirsin dedim. Doktor Ertuğrul Karanlık'a haber verdim. Ahmet Kavalcı'yı da derhal haberdar ettim. Başka kulüplerin oyuncuları da vardı. Söylemek doğru olmaz. Yaklaşık 20 civarında sporcu var.
- Daha sonra oyununun buraya sevk edileceği öğrenildi. Ayaktaydı. Buradaki kontrolün ardından seken kurşunun içeri girdiği saptandı. Olay tamamen tesadüftür. Çeşitli haberler gördük. Basketbol ve futbol camiasından çok sayıda oyuncu vardı
- Bir şahsın kendi kız arkadaşına olan eylemidir. Önce kız arkadaşını vurması ve daha sonra etrafa ateş saçması şeklinde olmuştur. Doktor Ertuğrul Karanlık söylendiği gibi olay yerinde değildi. Durumu son derece iyi. 1-2 saat içerisinde operasyona alınacak. Bu gece burada olacak, yarın da taburcu edilecek.
- Profesyonel bir futbolcu. Maçtan sonra o gece orada olmamalıydı. Oyuncuların ya da sporcuların olaylara karışmaları üzer. Ben bu konuda değerlendirme yaparsam farklı bir tartışma konusu olur. Başka söz söylemeye gerek yok.
İşte Beşiktaş'ın resmi sitesinden yapılan açıklama;
Profesyonel futbol takımımızın oyuncusu Gökhan Töre, dün gece takım arkadaşları ile birlikte gittiği eğlence yerinde, bir saldırganın tabancasından çıkan kurşunun sekerek omuzuna isabet etmesi sonucu yaralanmıştır.
Saldırganın bir kadına ve ardından çevreye açtığı ateş sonucunda, eğlence yerinde bulunan 5 kişi daha yaralanmıştır.
Oyuncumuzun saldırgan ile kesinlikle bir ilgisi yoktur.
Polis, saldırgan ile ilgili soruşturmaya başlamıştır.
Gökhan Töre, olayı takiben Florence Nightingale hastanesinde müşahede altına alınmış ve tedavisine başlanmıştır.
Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız. Etiketler: beşiktaş gökhan töre silahlı saldırı