Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 18-09-2020 09:34   Güncelleme : 18-09-2020 09:38

Gençlerbirliği'nde Arif Ölmez neden istifa etmiyor?

Gençlerbirliği'nde Arif Ölmez neden istifa etmiyor?

Gençlerbirliği'nde dün garip olaylar yaşandı.

Başkanvekili Arif Ölmez, yönetim kurulu kararı ile görevden alınırken, Ölmez geç saatlerde yaptığı açıklamada "Alınan kararlarla ilgili kendimin görevden alınmasına dahi imza attım ama kulübü batağa atmaya çalışanlarla, kulübü batırmaya çalışanlarla sonuna kadar mücadelemi sürdüreceğim. Beni bugün başkan vekili görevinden operasyonla alanlar, sanmasınlar ki Arif Ölmez istifa edecek. Asla istifa etmeyeceğim" şeklinde garip bir açıklama yaptı.

Neden fikri değişti

Biraz geriye gidelim... 

Murat Cavcav'ın il döneminde yönetim kurulu Genel Sekreter Sinan Gürsoy ve Sayman Hıfzı Kuruşa'nın görevden alınması için toplanır. Toplantıya Gürsoy ve Kuruşa ile yönetim içindeki muhalefetin lideri pozisyonundaki Asbaşkan Arda Çakmak çağrılmaz.

Yönetimde Sinan Gürsoy ve Hıfzı Kuruşa'nın görevden alınması konuşulur. 

Başkanvekili Arif Ölmez bunun yanlış olduğunu görevden alınan kişilerin yönetimde ikilik yaratacağını bu nedenle yönetim kurulundan da istifa etmesi gerektiği görüşünü savunur.

Sorun herkesin Başkan Murat Cavcav'a istifa mektubu vermesi formülü ile aşılmaya çalışılır.

Murat Cavcav bir gün sonra Arda Çakmak, Sinan Gürsoy ve Hıfzı Kuruşa'nın istifalarını ister.

Bu gelişme üzerine 3 isim de yönetimden istifalarını verip ayrılırlar.

Aynı senaryo Sertaç Muratal'da da işledi

Bir süre sonra aynı zamanda Cavcav ailesinin akrabası olan Asbaşkan Sertaç Muratal içinde aynı işlem yapılırken Arif Ölmez'in yöneticilere, görevden alınan isimlerin yönetimde ikilik yaratacağını ve yönetimden istifa etmesi yönünde görüş belirtti.

Kendisi ise istifa etmiyor

Arif Ölmez kendisinin de imza attığı yönetim kurulu kararı ile başkanvekiliği görevinden alındı. Ancak Arif Ölmez yönetim kurulundan istifa etmeyeceğini ve mücadeleye devam edeceğini açıkladı...
Ne diyelim...