Diğer
Giriş Tarihi : 15-08-2020 13:29   Güncelleme : 15-08-2020 13:34

Wushu'da skandallar bitmiyor... Bu kez de yiğene torpil

Wushu'da skandallar bitmiyor... Bu kez de yiğene torpil

Wushu Federasyonu başkanının eşi olan Fatma Akyüz’ün yeğeninin birinci yapıldığı ortaya çıktı.

Wushu’da skandallar ayyuka çıkmaya devam ediyor. Oğuzhan Kerenciler, 2018 Türkiye Wushu Şampiyonası’nda şampiyonluğa ulaştı. Fakat Fatma Akyüz’ün de dahil olduğu hakemlerin kararıyla Akyüz’ün yeğeni olan Dursun Ali Çapoğlu’yla birinciliği paylaşmak zorunda kaldı. Kameralara da yansıyan anlarda Oğuzhan Kerenciler performansını sergilerken Dursun Ali Çapoğlu, halasının yanında oturuyor ve Akyüz’le sohbet ediyor. Üstelik Fatma Akyüz’ün yeğenin birinciliği ulaştığı müsabakada hakemlik yaptığı öğrenildi. Kerenciler şimdilerde pazarcılık yaparak geçimini sağlıyor. Genç sporcu, “Emeğimizin onlar için bir önemi yok. Bizler onların şampiyon olmasını sağlayan oyuncaklarız” diyor.

Yeğenini birinci yaptı

BirGün’den Eren Tutel’e konuşan Oğuzhan Kerenciler, yaşadığı haksızlıklar nedeniyle sporu bıraktığını aktarıyor. 17 yaşındaki genç sporcu şimdilerde geçimini sağlamak için babasıyla beraber pazarcılık yapıyor.

Çocuk yaşlardan itibaren spora büyük emek verdiğini dile getiren Oğuzhan, wushuyu bıraktığı için çok üzgün.

Genç sporcu yaşadıklarını şu ifadelerle anlatıyor:

“2013 yılından bu yana profesyonel olarak wushu taolu sporunu yapıyorum. Arkadaşlarım oyun oynarken ben spor yapıyordum. Defalarca birinciliklerim oldu fakat çok haksızlığa uğradım. 2018’deki şampiyonada rakiplerimden biri Abdurrahman Akyüz’ün kaynının oğlu yani Fatma Akyüz’ün yeğeni Dursun Ali Çapoğlu’ydu. Toplamda dört kişi yarışıyorduk. Halıya çıktığımda herkes beni hayranlıkla izledi. Diğer platform hakemleri de kendi yarışmacısını değil, beni seyrediyorlardı.”

Oğuzhan Kerenciler, “Bu dalda Fatma Akyüz’ün yeğenini birinci yaptılar” diyor ve ekliyor: “Ben de üçüncü oldum. Sıra ikinci form olan dao formuna geldi. Babama çıkmak istemediğimi söyledim. O ise, ‘Çık kılıcı kır’ dedi. Yine herkes hayretler içerisinde beni seyretti. Benden önce yarışan Akyüz’ün yeğeni de halasıyla beraber oturarak beni seyretti. Fatma Akyüz beni ve yeğenini birinci yaptı. İkimiz de birincilik kürsüsüne çıktık. Hiç araştırmadık fakat belki de beni resmi evraklarda üçüncü bile yazmış olabilirler.”