Ankaragücü
Giriş Tarihi : 14-08-2020 08:46   Güncelleme : 14-08-2020 08:56

A.Gücü'nde Fatih Mert'ten gündeme dair flaş açıklamalar

A.Gücü'nde Fatih Mert'ten gündeme dair flaş açıklamalar

Ankaragücü'nde başkan Fatih Mert gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Yeni sezonda geçen sene yaşanan sıkıntıları yaşamak istemediklerini söyleyen Mert,
‘’Yeni bir başlangıç yaptık iyi bir sezon geçirmek istiyoruz, geçen sene yaşadığımız sıkıntıları yaşamak istemiyoruz bunun için de mücadele edeceğiz. Fuat Hoca bizim daha önce de gündemimizdeydi Kasımpaşa’da geçirdiği sezon herkesin dikkatini çekti, kendisi modern futboldan anlayan biri yabancı dil konusunda da çok iyi futbolcularla iletişimi rahat olacak. Maç esnasında hocanın vurguladığı konuları tercüman doğru ifade edemeyebiliyor ama Fuat Hoca iletişim anlamında da sorun yaşamayacağımız biri.  Biz de Fuat Hoca ile beraber iyi bir dönem geçireceğimize inanıyoruz.’’

Scout ekibi çalışıyor

Mert, Ankaragücü’nün Gökhan İnler ve Rashad Muhammed'in transferi konusunda sorulan sorulara ‘’Bizim scout ekibimiz var bu ekip çalışmalarını yapıyor şu an belirlediğimiz futbolcular var, Fuat hocanın önereceği isimlere arkadaşlar baktı bizim söylediğimiz isimlere de hocamız baktı, yarın öğleden sonra bununla ilgili toplantıyı yapıp netleştirmek istiyoruz. Biliyorsunuz bizim transfer yasağımız var sayıları da söyleyeyim 40 milyona yakın transfer yasağımız var, bu Ankaragücü’nün bu sezon için TFF’den alacağı bütçeye denk geliyor diyebilirim. Biz çözmek için elimizden geleni yapıyoruz aslında ilk yarı itibari ile çözmeye çalıştık ama yaklaşma göstermediler, engel olanlar var ve biz bu isimleri biliyoruz çözdürmemek için ellerinden geleni yapıyorlar ama İnşallah biz çözeceğiz. Eğer bu sorun çözülürse gelecek vadeden futbolculara bonservis de öderiz. Ücretlerde de dengesizlik var bunu çözmeye de çalışıyoruz bazı isimlerle indirim için görüşmeler yapıyoruz’’ cevabı verdi.

Fenerbahçe'ye destek

TFF’nin kulüpler için açıkladığı limitler konusunda Fenerbahçe’nin destekçisi olduklarını belirten Fatih Mert, ‘’ Biz nasıl ligden düşmeme konusunda kulüpler ile bir birliktelik gösterdiysek bundan sonra başka bir kulübün sorunu olduğunda da yanında olacağımızı söylüyoruz. Bu konuda Fenerbahçe’nin yanındayız, limit arttırılması konusu belki başka kulüplere de lazım olacak ama sorun yaşayan bir kulüp bile olsa makul durumlarda destekçi olmamız gerektiğini düşünüyoruz, dün de bu yönde görüşümüzü söyledik’’ dedi.

Akaragücü'nde değişim başladı

Fatih Mert kulüpte yaşanan ayrılıklarla ilgili de ‘’Geldiğimiz günden beri kimsenin işini sonlandırmadık, bazı arkadaşlar kendileri ayrıldı. Bazı bölümlerde de aksaklıklar tespit ettik ve bu noktada verilen raporlar doğrultusunda Ankaragücü’nde değişimi başlattık. Bu değişim altyapıdan da başladı. Burayı belli bir noktaya getirene kadar da devam edecek’’ ifadesini kullandı.

110. yıl forması tasarlanıyor

Merkez Ankara ile spornsorluk anlaşmasının devam edebileceğini de ifade eden Mert, "Merkez Ankara Pasifik bizim sponsorumuz en fazla reklam alınabilecek alan da göğüs reklamı. Bu sezon formalarını tasarımlar dolayısıyla reklam ile beraber çıkartmayı düşündüler, bu sebeple de biraz gecikti ama demo formalar Afyon kampına yetişecek. 110. yıl için de forma tasarlanıyor 31 Ağustos’da storeda satışta olacak. Başka sponsorluk çalışmalarımız da var, Qatar ile görüşmelerimiz oldu sonuçlanan bir şey yok ama görüşmelerimiz devam ediyor sonuçlanırsa duyuracağız’’ dedi.

En az 5 tane ilk 11 transferi lazım

Fatih Mert transfer için de "İlk 11’de oynaması gereken 5 tane mevkii olduğunu düşünüyoruz, geçen sene neredeyse orta sahasız oynadık. En az 5 tane transfer olmalı gibi görünüyor, 2 ya da 3 tane de yedek alınabilir. Tabii bu bölgeler için oyuncu alınırken gitmesi gerekenler de olacak bunun için bir an önce işin bitmesini bekliyoruz’’ dedi.

Bizim dönemimizde FIFA’lık bir durum olmaz

"Buraya çağırdığımız herkes duracak" diye sözlerini sürdüren Fatih Mert, "Moke’yi çalışan hocalarımızın olumsuz raporları sonucunda böyle bir karar aldık, Canteros’un da dizindeki sağlık sorunu nedeniyle kadro dışı kaldı bu isimler listede var hocamız devam edebilirim derse onlarla da devam edilebilir. Moke ihtar çekti onun daha günü var, Canteros’un zaten sözleşmesi bittiği için FIFA’lık bir durumu olmaz onun parası bir şekilde ödenecek. Friedrich de takımın ligden düşme konusu olunca parasını daha kolay alacağını düşünerek bir girişimde bulundu ama bizim dönemimizde böyle bir durum olmaz herkesin parası bir şekilde ödeniyor’’ diye konuştu.

Yerli oyuncular zorluk çıkartmadı

İç transferin ise çok rahat gittiğini söyleyen Mert, "Çok net söylüyorum İlhan, Sedat, Korcan, Mahmut buradaki tüm çocuklar bize hiç zorluk çıkartmadılar hep Ankaragücü’nün başarısı için uğraştılar. Taraftar İlhan’ı eleştiriyor ama Orgill 30 maç oynadı 5 golü var İlhan’ın oynadığı maç sayısı belli 7 tane golü var ve bu kişiler bize zor zamanlarımızda destek oldular. Taraftarımızdan ricamız bu arkadaşların moralini bozmasınlar" şeklinde konuştu.

Taraftarın takım için çok önemli olduğunu ve maç sonuçlarında çok etkili olduğunu söyleyen Fatih Mert, taraftara seslenirken ‘’Mutlu sona inşallah ulaşacağız’’ ifadelerini kullandı.