Ankaragücü
Giriş Tarihi : 08-08-2020 12:13   Güncelleme : 08-08-2020 12:20

Fatih Mert'ten Erman Toroğlu'na yalanlama açıklaması

Fatih Mert'ten Erman Toroğlu'na yalanlama açıklaması

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, kulübün eski futbolcusu ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu'nu yalanladı.

Mert salgın döneminde birçok kulübün olduğu gibi küme düşmenin kaldırılması konusunda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un da destek verdiğini söyledi. 

Mert, şunları kaydetti:

"Bir yanlış anlamayı düzeltmek istiyorum; Fenerbahçe Kulüp Başkanı Sayın Ali Koç ile yaptığım konuşma farklı kullanılmaktadır. Sayın Koç ile bahsi geçen konuda herhangi bir görüşme yapmadım. Pandemi öncesi, lig başlamadan önce tüm kamuoyuna yapmış olduğum açıklamalarda şu ifadeleri kullandım: 'Biz 7 takım olarak küme düşmenin olmaması yönünde görüş belirtiyoruz.' Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile yapmış olduğumuz görüşmede de 'Biz bu konu gündeme geldiğinde, küme düşme olmasın yönünde takımlarımıza destek vereceğiz' demişlerdir. Bunun dışında herhangi bir görüşme olmamıştır. Küme düşme olmayacak gibi bir konuşma aramızda geçmemiştir. Spor camiasının bu konuyu bilmesinde yarar var diye düşünüyorum."

Erman Toroğlu ne demişti?

Erman Toroğlu, "Epey oldu, Ankaragücü Başkanı Fatih Mert ile konuşmuştum. 'Hocam, Ali Koç sezon sonu düşme olayının olmaması için bize yardım edeceğini söyledi' dedi. Söylemeyecektim ama yeri geldi."