Güncel
Giriş Tarihi : 04-08-2020 19:24   Güncelleme : 04-08-2020 19:31

Bundesliga'da seyirciler de statlara dönecek

Bundesliga'da seyirciler de statlara dönecek

Almanya Kulüpler Birliği'nin yeni sezonda seyircilerin statlara geri dönüşüne ilişkin hazırladığı tasarı kulüpler tarafından kabul edildi.

1. ve 2. liglerden 36 kulübün katıldığı ve video konferans yoluyla düzenlenen Kulüpler Birliği toplantısında korona virüs salgını sebebiyle seyircisiz oynanan maçların yeniden seyircili olmasına ilişkin hazırlanan tasarı onaylandı.

Kulüpler Birliği Başkanı Christian Seifert'in açıkladığı ve seyirci sayısında kısıtlamaların da öngörüldüğü tasarıda, yıl sonuna kadar deplasmanda oynayan takımın seyircilerine bilet satılmaması, 31 Ekim'e kadar maçları ayakta izleyecek seyircilere izin verilmemesi, yıl sonuna kadar stada girenlerin kişisel bilgilerinin alınması ve 31 Ekim'e kadar statta alkol satışı yapılmaması gibi maddeler yer alıyor.

Seifert, mevcut durumda statların dolmasının değil sağlık durumununun öncelik taşıdığını belirterek, Kulüpler Birliği'nin bir plan hazırladığını, ancak yeni sezonda gerçekten seyircilere izin verilip verilmeyeceğine ilişkin kararın karşılaşmaların oynanacağı bölgelerdeki yerel makamlar tarafından verileceğini ifade etti.

"Seyircilerin yeniden statlara ne zaman gideceğine ilişkin kararı Kulüpler Birliği vermiyor." diyen Seifert, toplantıda seyirci sayısının görüşülmediğini söyledi.

Seifert, "Ligdeki hiç kimse 20 bin veya 30 bin seyirci ile başlamayı talep etmedi." dedi.