Ankaragücü
Giriş Tarihi : 03-08-2020 10:43   Güncelleme : 03-08-2020 10:47

Fatih Mert A.Gücü'ndeki tüm sorulara cevap verdi

Fatih Mert A.Gücü'ndeki tüm sorulara cevap verdi

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, borç, transfer yasağı ve takımda kalacak futbolcular hakkında taraftarların sorularını yanıtladı.

Ankaragücü'nün borcunun 370 milyon lira olduğunu ifade eden Mert, transfer yasağını kaldırmak için ise 40 milyon liraya ihtiyaç duyulduğunu açıkladı.

Fatih Mert transfer yasağı için de "İnşallah devre arasına kalmadan kaldırırız" dedi.

Transfer yasağı

Fatih Mert transfer yasağını kaldırmak için çabakadıklarını ancak sonuca varamadıklarını belirterek,  “Biz, Ankaragücü için bayramda bile mücadele ediyoruz. Kulübün kasasında 1 TL’si bile yok.  Şu an transfer yasağını kaldırmak için 40 Milyon TL gerekli. Oyuncular anlaşmaya yanaşmıyor ancak anlaşmak için uğraşıyoruz. Transfer yasağı ile devre arası dönemine girmek istemiyoruz” diye konuştu.

Borç 370 milyon

Borç konusuna da cevap veren Mert, “Şu an bizim yönetimin kulübe verdiği borç miktarı 30 Milyon TL. Dünyada pandemi ve ekonomik kriz had safhada. Bu dönemde 370 Milyon TL borcu olan bir kulübün, Süper Lig’de mücadele etmesini sağlıyoruz. Kolay değil” dedi.

Hoca yerli

Teknik direktör konusunda da konuşan Mert “İsmail Kartal, Abdullah Avcı ve Ersun Yanal gibi isimler sürekli bize soruluyor ama şu an için bu isimlerin Ankaragücü’nde çalışması zor. Piyasa değeri yüksek isimler ve bunu karşılayacak bütçemiz yok. Yerli bir teknik direktörle anlaşacağız. Gündemimize yabancı bir teknik adam ismi gelmedi.” ifadelerini kullandı.

Fatih Mert, sezon içerisinde teknik direktör konularında hata yaptıklarını kabul etti ve bu hatalarının bir sebepleri olduğunu söyleyerek, “Sebepleri içimde kalacak” dedi.

İç transfer

Fatih Mert iç transfer için ise “Polonyalı oyuncu Konrad Michalak ile yeniden anlaşmaya yakınız. Büyük ihtimalle yeni sezonda da Ankaragücü’nde oynayacak. Bunu istiyoruz. Arjantinli oyuncu Hector Canteros’un sakatlığı geçtiyse eğer yeniden takıma kazandırabiliriz. İlhan Parlak ve Sedat Ağçay konusunda henüz karar vermedik” dedi.