Beşiktaş
Giriş Tarihi : 29-07-2020 21:54   Güncelleme : 29-07-2020 21:54

Bülent Uslu, Beşiktaş’ın seçim ve Ahmet Nur Çebi’nin Seçimi Kazandığı Süreci Kaleme Aldı

Bülent Uslu, Beşiktaş’ın seçim ve Ahmet Nur Çebi’nin Seçimi Kazandığı Süreci Kaleme Aldı

Bülent Uslu, Beşiktaş’ın Seçim Sürecini ve Ahmet Nur Çebi’nin Seçimi Kazandığı Süreci Kaleme Aldı

Fikret Orman’ın, istifa etmeyen ama yaklaşık 4 ay evvel seçimi kazanarak, yeniden Başkan olmasına rağmen tekrar seçim kararı almasının yapmış olduğu hatalardan dolayı ve Beşiktaş’ın içinden çıkılmaz hal alan ekonomik yapısı ile kaçınılmaz son olduğunu belirten Beşiktaş Kongre Üyesi Bülent Uslu sözlerine şöyle devam etti;

Herkesin istifa beklediği ortamda Fikret Orman seçim kararı alıp, son ana kadar aday çıkmaması durumunda, belki de güven tazeleyerek yeniden Başkan olacağını düşünmüş olabilir. Ama işler planladığı gibi gitmedi ve adaylık için başvuru son gününde, tam 4 aday çıktı ve adaylardan biri, Serdal Adalı lehine geri çekildi. 

Bu süreçte taraftarın Ahmet Nur Çebi’nin aday olmasını talebi son gün karşılık gördü ve Fikret Orman döneminin, feda yıllarından başladığı, stadın tamamlanması ve peşten gelen 2 şampiyonlukta 2. başkan olarak görev yapan ve daha sonra yolları ayrılan Ahmet Nur Çebi, resmen adaylığını koyarak, seçimin de coşkulu geçeceğinin sinyalini vermişti. Hatırlatmak gerekirse bu son 1 yılda alınan 3. seçimdi. Mayıs ayında olmamak gereken seçimden 9 ay evvel Eylül 2018’de baskın seçim yapan Fikret Orman, daha sonran anlaşılacağı gibi yönetim listesinden Ahmet Nur Çebi’yi çıkartıp, yerine Serdal Adalı’yı koymuş yani olağan seçime 9 ay kalmasına rağmen Ahmet Nur Çebi’ye 9 ay bile tahammül edemeyeceğini göstermişti. Fikir ayrılıklarının ve anlaşmazlıkların ne derece derin olduğunu buradan da anlayabiliyoruz.

Neticede bir tarafta Serdal Adalı, diğer tarafta Fikret Orman’ın bir önceki seçimde, karşısında herkesin sürpriz olarak nitelendirdiği ve 1.700 oy almayı başaran Hürser Tekin Oktay ve diğer tarafta da Ahmet Nur Çebi. Zor bir seçim olacağını gösteriyordu.

Beşiktaş için tarihi önemde olan seçimi yine tarihi bir katılımla son 20 yılın en yüksek katılımı ile 8.000’e yakın kongre üyesi katılmış ve Ahmet Nur Çebi tüm sandıklarda 1. olarak olarak, adeta tulum çıkartıp Beşiktaş başkanı seçilmişti. 

Seçimin de verdiği sinerji ile Vodafone’da oynanan ve adalet bölümünde okuyan Umut Nayir’in, adeta adaleti yeniden sağlayacağı kimsenin beklemediği anda attığı kafa golü ile 1-0’lık Galatasaray galibiyeti gelecek ve Beşiktaş çıkışa geçmeye başlayacaktı.

Avrupa’da işler maalesef iyi gitmiyor ve içerde dışarda seri başı katıldığmız UEFA grubunda üst üste mağlubiyetler alıyorduk. Ama ligde Galatasaray galibiyetinin peşinden Antalya deplasman galibiyeti, içerde Denizli’den alınan 3 puan eklenecek ve sıra 4 yıldır deplasmanda kazanamadığımız zorlu Konya maçına çıkacaktık. Konya’dan da iyi oyun olmasa bile Burak Yılmaz’ın kişisel becerisi ile attığı golle 1-0’lık galibiyetle 3 puan daha çıkarmasını bildik. 

UEFA’da da içerde Bratislava karşısında yedek ağırlıklı kadroya rağmen alınan galibiyet, camiada yüzleri iyice güldürmüştü. Buna Kayseri’ye karşı çok iyi oyun ile alınan 4-1’lik galibiyet eklendi. 16. sıralardan gelip, 2. sıraya kadar yükselen bir Beşiktaş acaba eski günlerine geri mi dönüyordu? Bu atmosferde çok iyi ve taraftarı tatmin edici futbol oynamasa da, Abdullah Avcı’ya üst üste gelen galibiyetler karşısında eleştiriler azalmış, camia yeniden yek vücut olmuştu.

Ahmet Nur Çebi ve Abdullah Avcı ile çıkış sürecinin, Ahmet Nur Çebi’nin katıldığı bir radyo proğramında “Beşiktaş belki UEFA’ya gidemeyebilir” sözlerinden sonra, yükselişe geçen camianın moralinin o demeçten sonra adeta çöküşe geçtiğini belirten Bülent Uslu, bundan sonraki süreci bir sonraki yazısında anlatmaya devam edecek...

Bülent Uslu Instagram Hesabı: https://www.instagram.com/bulentuslu1903/