Başakşehirspor
Giriş Tarihi : 28-07-2020 12:47   Güncelleme : 28-07-2020 12:50

İrfan Can Kahveci'ye dev talip

İrfan Can Kahveci'ye dev talip

Başakşehir'in tarihi şampiyonluğunun mimarlarından İrfan Can Kahveci gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekerken, Avrupa'nın önemli kulüplerinin de radarına girdi.

Bir çok takımın yakından takip ettiği milli yıldızı isteyen kulüpler arasında en ciddi olanı LaLiga ekibi Sevilla. İspanyol basını da, kırmızı beyazlılar'ın yakın ilgisini haberlerinde yer veriyor...

As gazetesi, Sevilla'nın yaşadığı disiplin sorunları nedeniyle kontratı yenilenmeyen ve Suudi Arabistan'a gitme kararı alan Arjantinli yıldız Ever Banega'nın boşluğunu doldurmak için düşündüğü isimlerin başında İrfan Can Kahveci'nin geldiğini yazdı.

Kulüp menajeri Monchi'nin Banega'nın yerine üç alternatif üzerinde durduğu belirtilirken, bu isimlerin Valencıa'dan Parejo, Barcelona'dan Rakitic ve Medipol Başakşehir forması giyen İrfan Can olduğu ifade edildi.

Ancak Parejo ve Rakitic transferlerinin özellikle ekonomik nedenlerden dolayı kolay olmadığının altı çizilirken, 25 yaşındaki milli yıldızın isminin ön plana çıktığı kaydedildi. 

İspanyol basınında çıkan haberlerde "İspanya LaLiga'yı kendime çok uygun buluyorum ve İspanya'da forma giymek isterim" açıklamasını yapan İrfan Can'ın Sevilla'ya maliyetinin 11-12 milyon euro civarında olacağı öne sürülürken, Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın "Sevilla İrfan Can'ı takip ediyor. İrfan'a hayalini Avrupa'da kurmasını söyledik" şeklindeki sözleri de hatırlatıldı.