Süper Lig
Giriş Tarihi : 26-07-2020 00:03   Güncelleme : 26-07-2020 00:07

Avrupa kupalarına kimler katılacak?

Avrupa kupalarına kimler katılacak?

Süper Lig'de 34. hafta 1 maç dışında tamamlanırken, Avrupa Kupaları'na katılacak takımlar da belli oldu.

Süper Lig'de sezonu şampiyon olarak tamamlayan Başakşehir, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi gruplarında mücadele edecek. İstanbul ekibi, kura çekimine ise 4. torbadan katılacak.

Trabzonspor

Ligi ikinci  Trabzonspor, UEFA tarafından Avrupa Kupaları'ndan aldığı men cezası CAS'tan dönmesi halinde gelecek sezon Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turuna katılacak.

Trabzonspor, cezasının kaldırılması ve Türkiye Kupası'nı kazanması halinde de Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turuna katılacak.

Bordo-mavililer, cezasının onanması halinde gelecek sezon Avrupa'da mücadele edemeyecek.

Sivasspor

Ligi 4. sırada tamamlayan Sivasspor, UEFA Avrupa Ligi elemelerine katılacak.

Sivasspor, Trabzonspor'un cezasının CAS'tan dönmesi ve bordo mavililerin kupayı kazanması halinde UEFA Avrupa Ligi'nde eleme turuna gidecek.

Kırmızı beyazlılar, Trabzonspor'un cezasının onanması ve  bordo mavililerin kupayı kazanması halinde UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalacak

Beşiktaş

Sezonu 3. sırada tamamlayan Beşiktaş, Trabzonspor'un cezası CAS'ta onanırsa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turuna katılacak.

Beşiktaş, Trabzonspor'un cezası CAS'tan dönerse ve bordo mavililer kupayı kazanırsa UEFA Avrupa Ligi gruplarına katılacak.

Siyah beyazlılar, Trabzonspor'un cezasının CAS'tan dönmesi ve Alanyaspor'un kupayı kazanması halinde UEFA Avrupa Ligi elemelerine katılacak.

Galatasaray

Ligi 6. sırada tamamlayan Galatasaray, Trabzonspor'un cezasının CAS'ta onanması ve bordo mavililerin kupayı kazanması halinde Avrupa Ligi ön elemesine katılacak.

Ligi 6. sırada tamamlayan Galatasaray,  Trabzonspor'un cezasının CAS'ta onanması ve Alanyaspor'un kupayı kazanması halinde Avrupa Ligi ön elemesine katılacak.

Ligi 6. sırada tamamlayan Galatasaray, Trabzonspor'un cezasının CAS'tan dönmesi halinde Avrupa'ya gidemeyecek. 

Alanyaspor

Ligi 5. sırada tamamlayan Alanyaspor, kupayı Trabzonspor'un kazanması ve bordo mavililerin cezasının CAS'ta onanması halinde Avrupa Ligi ön eleme turuna katılacak.  

Alanyaspor kupayı kazandığı takdirde doğrudan Avrupa Ligi gruplarına kalacak.

Alanyaspor, Trabzonspor'un cezasının CAS'tan dönmesi ve bordo mavililerin kupayı kazanması halinde Avrupa Ligi ön eleme turuna katılacak.