Ankaraspor
Giriş Tarihi : 21-07-2020 08:55   Güncelleme : 21-07-2020 09:05

Osmanlıspor silinen 3 puanın kurbanı oldu

Osmanlıspor silinen 3 puanın kurbanı oldu

Ligin son maçında Balıkesirspor'u 4-3 yenmesine rağmen TFF 2.Lig'e düşen Osmanlıspor, sezona eksi 3 puanla başlamasının kurbanı oldu.

Sezon başında ulusal lisan almak için Kulüp Lisans Kurulu'na verilmesi gereken sportif, altyapı, personel ve idari, hukuki ve mali kriterlere ilişkin dosyalardan mali kriter dosyasını teslim etmeyen Osmanlıspor'un 3 puanı silinimişti.

Eğer 30 puanla sezonu kapatan Osmanlıspor'un sezon başında 3 puanı silinmese lig sonunda 33 puanla Boluspor ile aynı puanda olacak ve ikili averajla ligde kalacaktı.

Osmanlıspor Boluspor'u 2-1 ve 2-0 yenmeyi başarmıştı.

Sorumlusu kim?

Osmanlıspor'un sezon başında sportif, altyapı, personel ve idari ile hukuki kriterleri içeren dosyaları Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu'na sunduğu öğrenilirken, mali kriter dosyasını ise bir türlü federasyona vermedi.

Kulüp lisans kurulundan Osmanlıspor muhasebe servisi ve kulüp genel menajeri Cenk Karayel'in birkaç kez arandığı ve eksikle ilgili bilgilendirdiği ifade edildi.

Ancak, bu konuda süre sonunda bir ilerleme sağlanamadığı için Osmanlıspor'un talimat gereği 3 puanı silindi.

Osmanlıspor bir ilk başardı

Osmanlıspor puan silme cezasının başladığı bu tarihten itibaren puan silme cezası aldığı için düşen ilk takım oldu.

Kaptan Meehmet Yiğit'ten eksi 3 puan paylaşımı

Osmanlıspor takım kaptanı Mehmet Yiğit dün yaptığı paylaşımda rakipleri ile aynı puanı almalarına rağmen eksi 3 puan yüzünden düştüklerini ifade etti.