Diğer
Giriş Tarihi : 20-07-2020 10:51   Güncelleme : 20-07-2020 10:56

Ankara Yüzme İhtisas Kulübü tesislerine kavuşuyor

Ankara Yüzme İhtisas Kulübü tesislerine kavuşuyor

Ankara Yüzme İhtisas Kulübü Gölbaşı’nda bulunan tesislerine kavuşuyor. 2000 yılında, yap-işlet-devret modeli ile yaptırılan tesis, yenilenmiş haliyle önümüzdeki günlerde hizmete girecek.

Kulübün kurucu Başkanı Yrd Doç. Dr. İbrahim Yüngül, yenilenen tesisleri, sporcuların ve halkın hizmetine açacaklarını söyledi.

Yüzme İhtisas’ta branşlar artıyor

Sporcularının, Yenimahalle Bülent Ecevit Yüzme Havuzu’nda çalışmalarını devam ettirdiğini dile getiren Yüngül, “Sporcularımız artık kendi tesislerimizde çalışacak. Kurduğumuz, Yeni İdeal Spor Kulübü ile futbol, satranç ve briç gibi 16 dalda daha faaliyet göstereceğiz. Ayrıca, engelliler ile ilgili çalışmalarımız olacak. Ankara Yüzme İhtisas Spor Kulübü olarak, 1986 yılından bu yana faaliyet yürütüyoruz. Bu konuda belki de ilkiz” dedi.

30 dönümlük alanda, Avrupa Birliği fonları ile kapalı yüzme havuzu ve sporcu kamp merkezi yapmayı da düşündüklerini ifade eden İbrahim Yüngül, spor, sağlık ve çevre konularında panellere düzenlediklerini, ‘Tunalı Konferansları’ adı ile organize ettikleri toplantıları, yeni tesislerinde de sürdüreceklerini ifade etti.
Ankara Yüzme İhtisas Kulübü’nü, 1984 yılında kurduktan sonra, ABD’ye gittiğini, 1986’da döndükten sonra kulübün başkanlığını 34 yıldır yürüttüğünü kaydeden Yüngül, “Sanırım, İlhan Cavcav’dan sonra en uzun süre başkanlık yapan isim benim” dedi.