Basketbol
Giriş Tarihi : 14-07-2020 09:13   Güncelleme : 14-07-2020 09:18

Ergin Ataman kulüp patronu oldu

Ergin Ataman kulüp patronu oldu

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, İtalya Basketbol 2. Ligi takımlarından Reale Mutua Torino Basket’in hissedarı oldu.

Türk bir yatırımcı grubu ile birlikte hisselerin bir bölümünü satın alan Ataman, takımın önümüzdeki sezon 1. Lig’e çıkması durumunda kulübün tamamını alacaklarını söyledi. Ataman, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

İLK YATIRIMIM DEĞİL

“Uzun yıllardır İtalya’yla köklü ticari ve sportif bağlarım var. Torino Basket, İtalya’da ortakları arasında yer alacağım ilk spor endüstrisi yatırımım olacak. Hedefimiz yeni bir heyecan yaratarak Torino Basket’in marka değerini büyütmek ve İtalya ile Türkiye arasında hem sportif hem de toplumsal bir köprü oluşturmak.

EFES'LE DEVAM EDECEĞİM

Bu yolda ülkemizde spor yönetiminin deneyimli ismi Okan Can Yantır profesyonel olarak bizimle birlikte olacak. Yakın bir zamanda, bu yeni oluşumda yer alacak spor dünyasından üçüncü bir ismi de açıklayabiliriz. Benim her zaman birinci önceliğim basketbol coach’luğu. Birinci hedefim Anadolu Efes’le bu yıl yarıda kalan Euroleague şampiyonluğu hayalimizi gelecek sene gerçekleştirmek ve kulübün tarihine bir başarı daha eklemek.