Galatasaray
Giriş Tarihi : 12-07-2020 21:15   Güncelleme : 12-07-2020 21:18

Fatih Terim Ankaragücü yenilgisini yorumladı

Fatih Terim Ankaragücü yenilgisini yorumladı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Ankaragücü maçı sonrası açıklamalarda bulundu. 

Ligi artık yukarıda bitiremeyeceklerini düşündüğünü söyleyen Fatih Terim, "Her şeyi uçlarda yaşıyoruz, bu da beni çok üzüyor. Kaybetmeye değil de vazgeçmeye üzülüyorum. İstatistiklerimiz yerlerde, Galatasaray olarak biz buna alışık değiliz. Herhalde yukarıda bir konum artık zor." dedi.

Maçta yaptığı hatayla penaltıya sebep olan Emin Bayram hakkında da konuşan Fatih Terim, "Emin Bayram hatalar yapacak, bedellerini biz ödeyeceğiz ama kazanacağız. Arkadaşlarının Emin'i kurtarmak için maça asılmalarını beklerdim. Bu arkadaşlarımız da diğerlerinin yokluğunu hissettirmemeliydi. Büyük takım bu demektir. Haklarını da yememek lazım ama bu bize yakışmıyor. Bunları anlatırken hataları kendi üstüme de alıyorum. Onu yapan da bunu yapan da biziz. Bundan sonra da daha iyisini yapacak olan da bizi." ifadelerini kullandı.

Emin Bayram'ı neden kaptan yaptığını açıklayan Fatih Terim, "Açıkçası kimseye bir mesaj için yapmadım. Emin Bayram 17 yaşında ama 9 senedir Galatasaray’da olan bir oyuncu. Ona ‘Kaptan çıkma sırası senin’ dedim. Kaptanlar bazen yaşa bakmazlar. Bir mesaj içermiyor. Mesaj, Emin’e. Daha önce de o yaşlarda oyuncularımıza kaptanlık verdim zaten. Talihsiz bir gün olabilir onun için ama onu affedecek, tölerans sağlayacak hoca ve camiaya ait. Donk sakatlandı, son dakika kararı oldu ama kaptanlık seçimi bana ait." şeklinde konuştu.