Kasımpaşa
Giriş Tarihi : 10-07-2020 09:14   Güncelleme : 10-07-2020 09:17

Fuat Çapa'dan yabancı kısıtlaması açıklaması

Fuat Çapa'dan yabancı kısıtlaması açıklaması

Kasımpaşa Teknik Direktörü Fuat Çapa, 3-2 kaybedilen Beşiktaş maçının ardından konuştu.

Kasımpaşa'nın önümüzdeki sezon daha farklı hedeflerle ligde olacağını ifade eden Çapa, yabancı kuralıyla ilgili olarak da, "Federasyona bu kararın neden alındığını sormak lazım. Bu kararla yerli oyuncu piyasası yükselecek" diye konuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı oyuncu kuralıyla ilgili aldığı karar hakkında konuşan Fuat Çapa, "Bence federasyona, neden böyle bir karar alındığını sormak lazım. Bir nedeni vardır. Bunu bilirsek düşüncelerimizi paylaşabiliriz. Geçtiğimiz yıllarda da sayı düşürüldü, sonra serbest bırakıldı. Kısıtlamanın çok bir şey kazandıracağına inanmıyorum. 2012-2013 sezonunda da kadroya altyapıdan oyuncu almak zorundaydınız ama kaç tanesi oynuyordu. Bunlarla uğraşmak yerine altyapıdan nasıl oyuncu yetiştirilir, bunlar için doğru tavsiyeler vererek yerli oyuncuları A takıma katmak daha doğru olur. Bunu maddi olarak yapıyorlarsa, yine yanlış. Diğer federasyonlar kulüplerin bütçesini kontrol edip o doğrultuda karar alıyor" dedi.

Yabancı oyuncu kuralı nedeniyle yerli oyuncu piyasasının artacağını da söyleyen Çapa, "Havuz ne kadar daralırsa seçenek o kadar az oluyor. Değerleri de artacaktır bu şekilde. 2012-2013 gibi senelerde rakamlar çok uçuktu. Bu kararın nedenini tam olarak anlarsak, ona göre değerlendirip cevap veririz" ifadelerini kullandı.