Giresunspor
Giriş Tarihi : 09-07-2020 17:41   Güncelleme : 09-07-2020 17:54

Giresunspor'da Hakan Kutlu gelişmesi

Giresunspor'da Hakan Kutlu gelişmesi

Giresunspor'da Hakan Kutlu'nun sözleşmesi karşılıklı anlaşma sonucu feshedildi!

Hakan Kutlu sosyal medya hesabından ayrılık ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

Değerli Giresunspor Camiasına;

2019 – 2020 sezonunun 5. Haftası itibariyle 1 puanda olmasının yanı sıra, mental açıdan negatif yönde kırılmış, sezon başı beklentilerinin uzağında kalmış Giresunspor ‘da göreve başladık.

Geldiğimiz günden bugüne kadar ben ve ekibim , kulüp içinde yaşanılan birçok olumsuzluğa rağmen, aynı konsantrasyon ve iştahla çalışmalarımıza devam ettik. Bu sürecin ilk bölümünde oyuncu grubumuzla birlikte, önce toparlanma, sonrasında önemli bir ivmelenme süreci geçirdik.

İlk yarının son bölümünü 9 maçta yalnızca 1 mağlubiyet alarak kapattık. Devre arasında Play-Off yolundaki rakiplerimiz kadrolarını önemli transferlerle güçlendirirken, maddi açıdan zaten önemli bir yükün altında olan kulübümüzü yüksek maliyetlerin altına sokmamaya çalıştık.

Buna bağlı olarak da bedelsiz 3 genç oyuncuyu, tek yabancı transfer olarak da Marko Milinkoviç’i kadromuza kattık. Transfer yasağı nedeniyle de son günlerde istesek de transfer yapamayacaktık.

Sezonun ikinci yarısında pandemi sebebiyle verilen araya kadar zaman zaman istemediğimiz puan kayıpları yaşasak da son bölümde 3 galibiyet 1 beraberlik alarak play-off hattına yakın bir puanla araya girdik.

Ara sonrası daha önce su yüzüne çıkmasa da maddi problemlerle yüzleşmek zorunda kaldık. Önce tüm takımımız daha sonrasında ise yabancı futbolcularımız antrenmana katılmayacaklarını bize ilettiler.
Daha sonra bu problemler aşılsa da bu süreçte yabancı oyuncularımızın 15 günlük antrenman eksikliği oluşması bizi sezonun ilerleyen kısmında oldukça zorladı. Ligin başlaması sonrası oldukça adaletsiz şekilde planlanmış fikstür, bizleri 12 günde 4 maç oynamaya mahkum etti.

İlk 2 maçımızı kazanmamıza rağmen daha sonra istemediğimiz sonuçlar alarak Play-Off hedefimizden uzaklaştık.

BB Erzurumspor maçı sonrası verdiğimiz izin bitip şehrimize geldiğimizde oyuncularımızın büyük bir kısmının son 2 karşılaşmada görev almamak için izin istekleriyle karşılaştık.

Beklemediğimiz ve istemediğimiz bu durum karşısında, ben ve ekibim bundan sonraki süreçte sağlıklı çalışma şartlarımızın devamının zor olduğuna kanaat getirmiş bulunuyoruz. Aldığımız bu kararın

Giresunspor’a nihai bir veda olmadığını özellikle belirtmek istiyoruz.

Gelecek sezon başında ilk önceliğimizin Giresunspor olduğunu , kulübümüzün talebi doğrultusunda yeni sezonda öncelikli görüşmeyi kulübümüzle yapacağımızı ısrarla vurgulamak istiyorum.

Bu süreçte moralsiz ve zor bir dönem sonrası önemli bir birliktelik göstererek takımımızı ve Giresun’u en iyi şekilde temsil eden oyuncu grubuma, sıkıntılı süreçler geçirmemize rağmen iyi niyetinden şüphe duymadığım.

Başkanımız Sn. Sacit Ali Eren’e, yönetim kurulumuza (özellikle her zaman yanımızda olan İkinci Başkanımız Sn.Sinan Akgün’e), kulüp personelimize, ulusal ve yerel basın mensuplarına 
geldiğimiz günden bu yana maddi, manevi her konuda desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sn. Aytekin Şenlikoğlu’na ve şehrimize kısa süre önce gelmiş olmasına rağmen bizlere olan güvenini her mecrada dile getiren Giresun Valisi Sn. Enver Ünlü’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Son olarak Giresun’a geldiğimiz ilk günden bugüne kadar bizlerden desteğini esirgemeyen, her şartta yanımızda olan Giresunspor taraftarlarına teşekkür ederim.

Böylesi güzel şirin bir şehirde çalışmaktan Giresun halkını yakından tanıma fırsatı bulmaktan dolayı mutlu olduğumu belirtmek isterim.