Fenerbahçe
Giriş Tarihi : 07-07-2020 21:20   Güncelleme : 07-07-2020 21:23

Tahir Karapınar 'Bizim için iyi sonuç değil'

Tahir Karapınar 'Bizim için iyi sonuç değil'

Süper Lig'in 31. hafta mücadelesinde Gençlerbirliği ile Fenerbahçe 1-1 berabere kaldı. Maçın ardından Fenerbahçe Teknik Sorumlusu Tahir Karapınar, değerlendirmelerde bulundu.

Skordan memnun olmadığını dile getiren Karapınar, "Bizim için iyi bir sonuç değil. Galip gelip yukarılara tutunmak istiyorduk. İlk yarıda stoper sıkıntısı yaşadık ve oyunu oturtamadık. Oyun içerisinde yaptığımı değişikliklerle oyunu oturttuk. İkinci yarıda her şeyi yaptık ancak kazanamadık. Bizim takımımızda rotasyon sıkıntısı var. 2 tane stoperimiz var ve 1 tanesi oynamadığı zaman başkalarını kullanıyoruz" dedi. 

"Bizim oyun sistemimizde stoperler önemli"

Bireysel hatadan golü yediklerini söyleyen Karapınar, "Ozan Tufan bugün iyi oynadı. Stoperlerimizin oyuna katılmasını istiyoruz. Bizim oyun sistemimizde stoperler önemli. İkinci devrede bunu meyvelerini aldık. Bireysel hatadan gol yedik ancak ondan sonra toparlamak kolay olmuyor. Garry'nin pozisyonuna penaltı da verilebilir ancak bilemiyorum seyretmek lazım. Garry kalitesindeki bir oyuncu o pozisyonu gol yapmalıydı" ifadelerini kullandı.