Balıkesirspor
Giriş Tarihi : 03-07-2020 12:37   Güncelleme : 03-07-2020 12:37

Balıkesirspor'da Flaş Yusuf Şimşek gelişmesi

Balıkesirspor'da Flaş Yusuf Şimşek gelişmesi

Balıkesirspor'da teknik direktör Yusuf Şimşek'in görevine son verildi.

Hafta içinde görevinden istifa eden ancak yönetimin çabaları ile görevine dönen Yusuf Şimşek2in işine başkan Kadir Dağlı son verdiklerini açıkladı.

Karagümrük karşısında 5-0 gibi ağır bir mağlubiyet aldıklarını bunun kabul edilebilir bir tarafının olmadığını belirten Dağlı, Yusuf Şimşek'in görevine son verdiğini söyledi.

Dağlı, başkanlık yetkisi kullanarak bu kararı kendisinin aldığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"5-0'lık farklı mağlubiyetin ardından böyle bir istifa istemek hakkımız. 35 puan almamız, ligde kalmamız böyle bir öz güven vermeyeceğini düşünerek onurlu ve gururlu bir şekilde futbol oynanması gerekiyordu ama bu ekip 3-0, 2-1 galibiyetler alırken 5-0'lık yenilgi ağır oldu. Bir gün önceki istifasında maddiyatı sorun etmişti. Kulübe geldiğinde de maddiyatla ilgisi olmadığını söylemişti. Futbol sorumlumuz 3 hafta kalması yönünde ikna etmişti kendisini. Baktığımızda 3 hafta katkısı olmadığını düşündük. Ben de başkanlık yetkimi kullanarak görevine son verdim."

Yusuf Şimşek'ten açıklama

Yusuf Şimşek ise 18 yıllık futbol ve 10 yıllık teknik direktörlük kariyerinde son 2 günde yaşadıklarının tarifinin olmadığını belirterek, "Kulübün önünü açmak için 1 gün önce istifa ediyorum, 'hedefe ulaşıldı' diye büyük çaba sonucunda ikna ediliyorum. Sonra başkan görevine son veriyor. Futbolculara, ekibime ve Balkes taraftarlarına teşekkürler." ifadelerini kullandı.