Ankaragücü
Giriş Tarihi : 01-07-2020 12:44   Güncelleme : 01-07-2020 12:44

Ankaragücü'nde İbrahim Üzülmez'den müthiş hedef

Ankaragücü'nde İbrahim Üzülmez'den müthiş hedef

Ankaragücü Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, kalan 5 maçtan 15 puan almayı hedeflediklerini söyledi.

Trabzonspor'dan deplasmanda alınan 1 puanla ligde kalma mumutlarını yeşerten Ankaragücü'nde ilk maçına çıkan Üzülmez,  5 maçta 15 puan toplayabilecek potansiyele sahip olduklarını söyledi. 

Son haftalarında çok zor maçlar oynayacaklarını ifade eden Üzülmez, "Mücadelenin yüksek, fiziksel kalitenin ön plana çıkacağı, bireysel yeteneklerin de ön planda olduğu takımlara karşı oynayacağız. Alanyaspor, Göztepe arkasından Galatasaray, Antalyaspor ve Denizlispor maçları bizim açımızdan zor maçlar. Ama geldiğimiz günden itibaren oyuncularımıza söylediğim şey şuydu; 'Evet şartlar bizi nereye götürür bilemeyiz, ancak şu armanın ve formanın değerini bir şekilde saha içerisine hissettirmek lazım'. Trabzonspor maçına baktığınız zaman çok önemli bir mücadele ortaya koydu futbolcularımız. Eksik olmamıza rağmen şampiyonluğa oynayan Trabzonspor'a karşı ortaya koyduğumuz bir duruş ve karakter var ki; bu beni çok mutlu etti. Amacımız bundan sonraki haftalarda da bu duruş ve karakteri göstermek" dedi. 

Ligin son sırasında yer alan Ankaragücü'nün 25 puanı bulunuyor. Kalan haftalarda düşme potasından çıkma ihtimali olan sarı-lacivertli ekibin iyi bir çıkış yakalaması gerekiyor. Buna ilişkin konuşan Üzülmez, "Kalan haftalarda sonuca yönelik de oynamamız gerektiğini düşünüyorum, çünkü bizim şiddetle puan ya da puanlara ihtiyacımız var." dedi. Futbolcularını mental ve zihinsel olarak en iyisine hazırlamayı planladıklarını söyleyen İbrahim Üzülmez, "Tabii ki antrenmanlarda maçların taktiğini analizini, tekniğini de konuşuyoruz, yapmamız gerekenler, planlar.. Ondan ziyade bizim beraber olmamız lazım, duruş çok önemli saha içerisindeki o duruşu göstermemiz lazım" diye konuştu.