Trabzonspor
Giriş Tarihi : 28-06-2020 12:13   Güncelleme : 28-06-2020 12:13

Trabzonspor-A.Gücü maçında dakika dakika hakem kararları

Trabzonspor-A.Gücü maçında dakika dakika hakem kararları

Eski Hakem Bülent Yıldırım, Trabzonspor - Ankaragücü karşılaşmalarını değerlendirdi.

Bülent Yıldırım'ın yayıncı kuruluşun yayın esnasında verdiği açı ve görüntülere dayanarak yaptığı kısa pozisyon analizleri şu şekilde:

Maçın 6. dakikasında, GersonRodriguez’inPereira’nın ayağına basması, kontrolsüz faulden sarı kart gerektirirdi.

38.dakikada Kulusic ve Guillerme ikisi de risk alarak kontrolsüz kaydılar ama iyi niyetle ayaklarını çektiler ve çarpıştılar, Kulusiç’e sarı gereksizdi.

46.dk da Campi, Rodriguez’i sportmenliğe aykırı formasından tuttu ve umut vadeden atağını kesti, Sarı görmeliydi,

47’de yandan gelen hava topuna hareketlenen Lobjanidze arkasından Pereira’nın riskli temasıyla kendini yerde buldu. Hakem penaltı verebilirdi.

48’de Abdülkadir Ömür hava topu mücadelesinde omzuyla Kulusiç’in yüzüne temas etti. El-kol yüze gelmedi, kontrolsüz faul yoktu, Sarı kart gereksizdi.

58’de Atilla Bilal mücadelesinde Atilla koluyla Bilal’i ısrarla tuttu. Televizyon penaltısıydı, hakem penaltı verilebilirdi.

61’de Pereira’nın koluna gelen topta, Pereira ceza alanı içerisinde rakibi Rodriguez’le ikili mücadelesi esnasında, nerde olduğunu ve nereden geldiğini bilmediği top, doğal konumdaki koluna düştü. Bu “beklenmedik topa” verilen penaltı kararını yanlış buluyorum. Top elle buluştuğu için yoruma açık olan bu karara VAR müdahale edemezdi.

Gerson Rodriguez belki de gecikmiş olan 2.sarı kartını 82’de aldı; top ile oynama şansı hiç yokken Hüseyin’in topuğuna yaptığı açık müdahale sonucunda haklı olarak oyundan 2.sarı kartla ihraç edildi.

87’de gerçekleşen VAR incelemesinin oyuna bir katkısı olmadığını ve protokol hükümlerine göre gereksiz yapıldığını düşünüyorum.