Ankaragücü
Giriş Tarihi : 24-06-2020 07:59   Güncelleme : 24-06-2020 07:59

A.Gücü'nde Mustafa Reşit Akçay'ın istifası için şok iddia

A.Gücü'nde Mustafa Reşit Akçay'ın istifası için şok iddia

Ankaragücü'nde dün istiafa eden Mustafa Reşit Akçay ile ilgili ilginç bir iddia gündeme geldi.

Sabah Ankara'dan Vuslat Ay'ın haberine göre Ankaragücü’nde antrenmanda yaşanan izin konusu yönetimle tartışmaya döndü. Gerginlik sonrasında Akçay notere giderek sözleşmesini feshetti

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, teknik direktör Mustafa Reşit Akçay ile yollarını ayırdıklarını açıkladı. Ayrılığın arka planında ise izin konusu olduğu öğrenildi. Alınan bilgilere göre teknik direktör Mustafa Reşit Akçay antrenmanda bazı futbolcuların izin istemesine karşılık yönetimle ters düştü. Yönetim izin verdi, ancak Akçay izin vermeyince konu tartışmaya dönüştü. Tartışma sonrası odasına çekilen Akçay, bir süre odasından çıkmadı. Bunun üzerine içerleyen Akçay'ın yakın çevresine, "Ben kaç yaşına gelmiş adamım, böyle bir tavra hak ekmedim" diyerek dert yandı. Yemeğe inmeyen Akçay, hastaneye kontrole gidiyorum diyerek kulüpten çıktı. Hemen ardından notere gittiği öğrenildi. "Kafam rahat değil" diyen Akçay kritik Trabzonspor maçı öncesi kulübüyle yollarını ayırdı.

AÇIKLAMALARI TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Mustafa Reşit Akçay, 10 Şubat tarihinde yaptığı açıklamada, "Trabzonspor için bence o sene bu sene! En fazla yaklaştığı sene bu sene. Hüseyin Hoca'nın da bunu başaracak gücü var. Umarım Trabzonspor, Trabzon kentiyle bunu başarır. Kentin ve ülke futbolunun buna ihtiyacı var. Trabzonspor'un şampiyon olması sadece Trabzon kentinin şampiyonluğu değil, bence ülke futbolunun kazanması..." demişti.