Konyaspor
Giriş Tarihi : 14-06-2020 22:13   Güncelleme : 14-06-2020 22:13

Bülent Korkmaz 'Kazanacağımız maçı kaybettik'

Bülent Korkmaz 'Kazanacağımız maçı kaybettik'

Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz Gençlerbirliği'ne 2-1 yenildikleri maç sonrasında, “Kazanacağımız maçı kaybettik onun üzüntüsü var açıkçası. Hemen hemen istediklerimizi yaptık. Biliyorsunuz futbol sonuç oyunu, sonucu almadan bu iş olmuyor” dedi.

Bülent Korkmaz, oyun olarak ilk ve ikinci yarı iyi oynadıklarını vurgulayarak, “Kazanacağımız maçı kaybettik onun üzüntüsü var açıkçası. Hemen hemen istediklerimizi yaptık. Biliyorsunuz futbol sonuç oyunu, sonucu almadan bu iş olmuyor. Oyunun kırılma anı 1-0 mağlup duruma düştük hemen akabinde golü bulduk ve üzerine yüzde 100 golü kaçırdık. Gol pozisyonlarına da girdik, değerlendiremedik. Benim üzüntüm, oyuncuların üzüntüsü kazanacağımız maçı kaybetmemiz ki kazanamıyorsak kaybetmememiz lazımdı. O da olmadı. Oyun olarak istediğimizi aldık ama bu saatten sonra oyundan önemlisi sonucu alabilmek. İnşallah bundan sonra sonucu alırız” diye konuştu.

“ASIL ÖNEMLİ OLAN PSİKOLOJİK OLARAK NASIL ETKİLENDİĞİMİZ” 

Pandemi sürecinin futbolcular üzerindeki etkisinin sorulması üzerine Bülent Korkmaz, “Ben süreç başladığından beri söylüyorum, fiziksel yeterlilik diye tutturmuşlar ama asıl önemli olan psikolojik olarak nasıl etkilendiğimiz. Futbol, fiziksel değil zihinsel bir oyun, ikisi beraber olmadan bu iş olmaz. Maç devam edecek, böyle devam edeceğiz. Maske takacak herkes, seyircisiz oynanacak, ben de TFF’nin söylediğini diyorum” diye yanıt verdi.