Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 14-06-2020 22:08   Güncelleme : 14-06-2020 22:08

Hamza Hamzaoğlu 'Kazanmak önemliydi'

Hamza Hamzaoğlu 'Kazanmak önemliydi'

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu Konyaspor'u 2-1 yendikleri Konyaspor maçı sonrasında, “Bugün zor ama iyi bir galibiyet oldu. Özellikle 3 ay sonra kazanarak başlamak önemliydi bizim için” dedi.

Hamzaoğlu, ilk yarıda Konyaspor’un üstünlüğünü kabul ettiklerini belirterek, “Tabii maçın başında oyuncular -ilk maçımız, kendi saha avantajımız- kazanmamız gerektiğinin farkında oldukları için biraz golü erken bulma adına oyun disiplininden koptu. Pas oyunundan vazgeçtik ve hızlı hücumlar yapmaya çalıştık. Bunda da başarılı olamadık. Rakibin üstünlüğünü ilk yarıda kabul etmek zorunda kaldık. İkinci yarıda oyun değişti. Devre arasında konuştuk ne yapmamız gerektiğini söyledik. Daha sakin, pasla öne çıkmamız gerektiğini söyledik. Zor da olsa iyi bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Oyuncularımı tebrik ediyorum, Konyaspor’u tebrik ediyorum. Bugün bizden daha iyi oynadılar diye düşünüyorum, bilemiyorum sonra tekrar izleyeceğim maçı. Daha çok topa sahip oldular gibi geldi. Ama biz pozisyonları değerlendirdik. Şimdi önümüzde Kayserispor maçı var. Önemli bir maç. İnşallah oradan da iyi bir sonuçla gelebilirsek bizim için çok iyi olacak, bundan sonraki haftalar için özellikle” diye konuştu.

HAMZAOĞLU: 5 OYUNCU DEĞİŞİKLİĞİ KURALI ÇOK İSABETLİ OLDU

Candeias ve Sessegnon’un tartışmasının sorulması üzerine Hamzaoğlu, “Tartışma olabilir zaman zaman oyuncular arasında. Sorun değil, gergin çünkü hepsi ve kazanmak istiyorlar ama istediklerini sahaya yansıtamıyorlar. Oyuncu ister istemez gerilir. Bazı oyuncu bunu içine atar kendine öfkelenir bazı oyuncu dışarı vurur arkadaşına bağırır bunlar olan şeyler oyun içinde. Önemli olan onun devam etmemiş olması. Öyle bir şey de olmadı zaten hemen devre arası sarıldılar birbirlerine öyle çıktı maça” diye yanıt verdi.

Hamza Hamzaoğlu, oyuncu değiştirme hakkıyla ilgili ise “Bazı oyuncuların henüz yüzde 100 hazır olmadığını biz biliyoruz ve onları sahada mümkün olduğunca tutmaya da çalıştık ki performansları biraz daha artsın, daha kapasitelerini geliştirelim diye. Ama bu 5 oyuncu değişikliği kuralı çok isabetli oldu. Oyuncuların sakatlanmaması adına en azından yorgunlukla sahada kalmak zorunda olmamaları adına güzel bir karar. Biz de bugün hakkımızı sonuna kadar kullandık. Fakat oyuna olumsuz bir katkı yapmadı, olumlu anlamda kullandık” ifadelerini kullandı.