Basketbol
Giriş Tarihi : 13-06-2020 08:31   Güncelleme : 13-06-2020 08:31

Türk Telekom Sekizli Finalleri Ankara'ya getirmek istiyor

Türk Telekom Sekizli Finalleri Ankara'ya getirmek istiyor

Türk Telekomspor Başantrenörü Burak Gönen, hem iç hem de dış transferde çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Seçici davranarak, Türk Telekom markasına ve son üç sezonda yakaladığımız istikrarlı tabloya uygun bir takım kuracağız” dedi

Basketbolda Başkent'in güçlü temsilcisi Türk Telekom, pandemi süreci sonrası sezonun iptal edilmesinin ardından yeni sezon hazırlıklarına en erken başlayan takımlardan biri oldu. 

Türk Telekom ile 4. sezonuna hazırlanan Başantrenör Burak Gönen yeni sezonla ilgili soruları yanıtladı. 

İç ve dış transfer çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz? 

Pandemi sonrası hemen bu konuda çalışmalara başladık. Öncelikle iç transfere ağırlık verdik. Muhammed Baygün ile görüşmelerde belirli bir aşama kaydettik. Kalmasını istiyoruz. Ayrıca Kanadalı 4 numaramız Kyle Wiltjer 1 sezon daha bizimle olacak. Wiltjer'in kalması bizi çok mutlu etti. Geçen sezon oynadığı basketbol, takıma katkısı ve insanlığı ile kendinisini kanıtladı. Mustapha Fall'un da kalmasını istiyorduk ama Euroleague takımlarından Asvel ile anlaştı. Bunun dışında şu an kesinleşmiş isimler yok ama listemizdeki hem yerli hem de yabancı basketbolcularla görüymelerimiz istediğimiz gibi gidiyor. Seçici davranarak, Türk Telekom markasına, başarılarına ve son üç sezonda yakaladığımız istikrarlı tabloya uygun, hem Fiba Şampiyonlar Ligi hem de Türkiye'de başarıya ulaşacak bir kadro kurmak istiyoruz.

Pandemi sürecinin bütçeleri düşüreceği konuşuldu hep. Türk Telekom bu süreci nasıl geçirdi? 

Tüm dünyada olduğu gibi spor endüstrisini de etkiledi pandemi. Biz son yıllarda çok istikrarlı ve makul rakamlarla kadrolar kurduk. Türk Telekom, Türkiye'nin en büyük ve güçlü şirketlerinden biri basketbol şubesi her zaman makul bütçelerle hareket etti. Şimdi de geçen sezona göre biraz daha aşağıda bir bütçe ile çalışıyoruz.

Bu dönemde yabancı sayısı çok tartışıldı. Kulüp ve bir basketbol adamı olarak görüşleriniz nelerdir? 
Türk Telekom Spor Kulübü olarak Türkiye Basketbol Federasyonu'na 4 yabancı için görüş bildirdik. Bizimle birlikte Darüşşafaka ve Teksüt Bandırma da bunu istedi. Fakat genel teamül 5 yabancı ile devam edilmesi yönünde. Büyük olasılıkla böyle olacak. Biz de buna göre hazırlanacağız. 

Sezon öncesi FIBA Şampiyonlar Ligi'nde de Sekizli Final oynayacaksınız. Nasıl görüyorsunuz son durumu? 

Geçen sezon bıraktığımız noktada kupa için çok büyük adaylardan biriydik. Ama şimdi kadroları görmeden, kendi pozisyonumuzu görmeden öngörüde bulunmak mümkün değil. Orada Türk Telekom ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek için çaba sarfedeceğiz.

SEKİZLİ FİNALLER İÇİN ADAYIZ

Gönen Eylül ayında düzenlenecek FIBA Şampiyonlar Ligi Sekizli Finalleri'ni Ankara'ya getirmek istediklerini belirterek, "İsrail'den Hapoel Jarusalem de aday. Bu konuda önümüzdeki günlerde karar verilecek" dedi.