Ankaragücü
Giriş Tarihi : 10-06-2020 11:55   Güncelleme : 10-06-2020 12:08

Hakem değişti A.Gücü ve Gaziantep FK ses çıkarmadı

Hakem değişti A.Gücü ve Gaziantep FK ses çıkarmadı

Süper Lig’in 27’inci haftasında kendi evinde pazar günü Ankaragücü ile karşılaşacak olan Gaziantep FK maç öncesi büyük bir şok yaşadı. 

Süper Lig’de salgın öncesi açıklanan maçların hakemleri aynı kalırken sadece Gaziantep FK ile Ankaragücü arasındaki maçın hakemleri değişti...

Süper Lig’de daha önce açıklanan 9 maçta sadece Gaziantep FK ile Ankaragücü arasında oynanacak müsabakanın hakeminin değişmesi ve bunun üzerine Merkez Hakem Kurulu’ndan ya da Türkiye Futbol Federasyonundan herhangi bir açıklama yapılmaması ise kafaları karıştırdı. Daha önce açıklanan takvimde karşılaşmayı Cüneyt Çakır’ın yönetmesi gerekirken aradan 2 aylık bir zamanın geçmesiyle birlikte Çakır’ın yerine Mete Kalkavan’ın atanmasına anlam verilemedi. Bu sezon deplasmanda Gençlerbirliği ile oynanan maçın VAR hakemi olarak görev yapan Kalkavan daha öncede bazı maçlarda hatalı kararlar vermesiyle gündeme gelirken bu değişikliğin sebebinin ise açıklanmaması “acaba bir oyun mu oynanıyor “şeklindeki benzeri sorularında kafalarda oluşmasına neden oldu. 

TFF taraından dün açıklanan hakem programında Gaziantep FK’nın Ankaragücü ile arasındaki müsabakayı Mete Kalkavan ve yardımcılarının yöneteceği açıklanırken bu durum hakem camiası içerisinde de konuşulduğu öğrenildi. Önceki programda maç verilmeyen Kalkavan’a bu kez maç verilmesi ise dikkat çeken bir başka ayrıntı olarak gözlerden kaçmadı...

VAR HAKEMİ NİYE DEĞİŞMEDİ?

Gaziantep FK ile Ankaragücü arasında oynanacak maçın VAR hakemi olarak daha önceki açıklanan programında da yer alan Hüseyin Göçek değişmeyen tek hakem oldu. Orta hakem triosunda değişikliğe gidilip VAR hakeminde değişiklik yapılmaması yine bazı çelişkileri beraberinde getirdi.