Ankaragücü
Giriş Tarihi : 06-06-2020 20:02   Güncelleme : 06-06-2020 20:02

Ankaragücü belediye başkanlarını bir araya getirdi

Ankaragücü belediye başkanlarını bir araya getirdi

Ankaragücü Ankara belediye başkanlarını Beştepe Tesisleri'nde kahvaltıda ağırladı.

Kahvaltıda bir konuşan başkanımız Fatih Mert: “ Büyükşehir Belediye Başkanım ve çok değerli İlçe Belediye başkanlarım davetimize katılım sağladığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kahvaltı programımıza hepiniz hoş geldiniz. Ankaragücü kulübünde yaklaşık 7 aylık bir süredir görevdeyiz. Şehrimizin en önemli markalarından birisi olan Ankaragücü’nün yönetiminde olmaktan gayet mutluyuz ve onur duyuyoruz. Ankaragücü 1910 yılında İstanbul Zeytinburnu’nda İmalat-ı Harbiye işçilerinin kurmuş olduğu bir kulüp ama maalesef hak ettiği yerde değil. Biz yeni yönetim olarak geldiğimiz günden itibaren, şehrimizle bütünleşme içerisinde olmaya çalışıyoruz.  Büyükşehir ve İlçe Belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız yönetime geldiğimiz günden itibaren bize çeşitli konularda destek oluyor. İlçe belediyelerimiz de Tandoğan Tesislerimiz  ve Beştepe Tesislerimizle ilgili önemli çalışmalara katkı sağladılar. Biz de Ankaragücü’nün Ankara’ya yakışır bir şekilde yönetilmesi için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Kulübümüze hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İlçe Belediye Başkanlarımıza tekrar teşekkür etmek istiyorum. Biz spor kulübü olarak her zaman burada birleştirici ve herkese açık bir şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu kulüp Ankara’nın tamamının ortak kulübüdür. Buraya herkesin gelmesini istiyoruz, ilgilenmesini istiyoruz. Biz Ankaragücü için bir milat olsun istiyoruz ve geldiğimiz günden itibaren de bu yönde çalışmalar yapıyoruz ve gecemizi gündüzümüze katarak sorunları teker teker aşmak için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Bu nedenle taraftarlarımızın talebi doğrultusunda başlatılan hatıra bileti kampanyasına sizlerinde destek olmasını talep ediyor, katılımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum. ” şeklinde konuştu.

Toplantıda söz alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı  Mansur Yavaş yaptığı konuşmada şunları ifade etti :

“Başkanlarım hepinize saygılar sunuyorum, afiyet olsun. Ankaralı başkanlar olarak Ankaragücü’ne destek olmak hepimizin boynunun borcu. Zaten bütün arkadaşlarımız yardımcı oluyorlar. Ankaragücü  hepimizin ortak değeridir. Ankara’nın en önemli markası, spordan öte bir anlamı var. Onun için yetkimiz dahilinde, kendi imkanlarımızla ne yapabilirsek Ankaragücü’nü sırtlamaya, MKE Ankaragücü’ne sonuna kadar destek olmaya hazırız. Gönlümüz isterdi ki sabitlensin bu sene. Seneye daha hazır girelim. Transfer yasağı olması nedeniyle sezona talihsiz bir şekilde başladık. Sizler çok şükür transfer yasağını kaldırdınız.Transfer yasağı diğer rakipler karşısında eşit olmayan bir ortam ortaya çıkardı. Ama buna rağmen bugüne kadar iyi gelindi. Ben gene ümitliyim, inşallah el birliğiyle bu sene kümede kalıp, seneye daha iyi bir politikayla, alt yapısıyla MKE Ankaragücü’nü layık olduğu yere, hep birlikte getireceğiz.Kulübünüzün başlatmış olduğu hatıra bileti kampanyasına Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağımızı taahhüt ediyor, bu güzel toplantı için başta Kulüp Başkanı Fatih Mert olmak üzere tüm Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyor, toplantının Ankaragücü’ne ve Ankara’mıza hayırlara vesile olmasını diliyorum”

Toplantıya katılım sağlayan ve söz alan diğer ilçe belediye başkanları da Ankaragücü'nün başlatmış olduğu hatıra bileti kampanyasına destek olacaklarını ve Ankaragücü için bundan sonra ellerinden gelen tüm desteklerini devam ettireceklerini söylediler.

Yapılan kahvaltılı toplantının ardından bir süre tesislerde incelemelerde bulunan başkanlar, daha sonra takımın yaptığı antrenmanı izlediler ve bugün doğum günü olan Ante Kulusic’in doğum günü pastasını kestiler.

Renkli görüntülerin yaşandığı tesislerimizde, belediye başkanları kaleci Ricardo Friedrich’e penaltı atışında bulundular.

Fatih Mert, toplantıya katılan tüm belediye başkanlarına ayrı ayrı teşekkür ederek, kulüp adına hediye takdim etti.