Ankaragücü
Giriş Tarihi : 05-06-2020 12:42   Güncelleme : 05-06-2020 12:42

Mustafa Reşit Akçay 'A.Gücü için 36 puan yeter'

Mustafa Reşit Akçay 'A.Gücü için 36 puan yeter'

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, yeni tip korona virüs salgını altında Süper Lig'in bu şekilde tekrar oynatılmasını doğru bulmadıklarını, küme düşmenin kaldırılmasının yeniden gözden geçrilmesi gerektiğini ifade etti.

Liglerin erken başlatıldığını söyleyen Akçay, "Liglerin 12 Haziran'da başlayacak olmasını adil bulmuyorum. Çünkü eşitlik söz konusu olmadı. Bazı takımların koronavirüsten etkilenen 5-6 oyuncusu, bizim bir oyuncumuz, öbürünün 3 oyuncusu, çalışanı, yöneticisi oldu. Artı hepimizin psikolojisi farklı hale geldi. Şampiyonluk mücadelesi içerisindeki 6-7 takımın motivasyonu başka bir şekle, alttaki takımların motivasyonu başka bir şekle dönüştü" dedi.

Ankaragücü'nün Süper Lig'de 23 puanla 17. sırada küme düşme hattında yer aldığı hatırlatan Akçay, "Fikstürümüz zor ama getireceği avantajlar da var. Yüksek bir motivasyonla başlıyoruz. Başlangıcından itibaren zor müsabakalar oynamak, bize güç katarak ilerleyeceğimizi söylüyor. Psikolojik olarak zor ve büyük maçlara oyuncunun konsantrasyonu daha kolay oluyor" diye konuştu.

Akçay, Başakşehir, Trabzonspor, Galatasaray ve Alanyaspor gibi zorlu rakiplere karşı ancak motivasyonu kolay maçlar oynayacaklarını kaydetti.

"Hiç bir teknik adam ve oyuncu sahaya mağlup olmak için çıkmaz" diyen Akçay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu maçlar oyuncuların kendini ifade etmesi için de bir fırsat. Nedeni şu; bazı oyuncularımızın sözleşmesi bitecek, kendilerine yeni bir kariyer planlaması yapmak zorundalar. Dolayısıyla bizden daha fazla onların sahada güç yansıtmaları gerekiyor ki kariyerlerini planlamada bu sonuçlar kendilerine yardımcı olsun. MKE Ankaragücü camiasının ligde kalması, futbolcuların da yararına bir durum. Hepimiz el birliğiyle bu takımın kümede kalmasını sağlamak zorundayız ve bunu da başaracağımıza inanıyoruz. Ama kolay mıdır? Hiç bir iş kolay değil."

"Sihirli rakam 36 puan"

Kalan 8 maçtaki hedeflerine değinen Akçay, "Bana göre sihirli rakam 36 puan. 8 maçın 4'ünü kazanmak zorundayız ki değişik maçlarda bu olabilir, toplamda 4 maç kazanarak ligde kalabiliriz diye düşünüyoruz" diye konuştu.