Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 01-06-2020 20:40   Güncelleme : 01-06-2020 20:40

Hamza Hamzaoğlu'nun Gençlerbirliği ve Galatasaray görüşleri

Hamza Hamzaoğlu'nun Gençlerbirliği ve Galatasaray görüşleri

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, beIN Sports'a yaptığı açıklamada koronavirüs salgını, Gençlerbirliği ve Galatasaray günleri hakkında konuştu.

Hamza Hamzaoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Şükürler olsun her şey yolunda. Ne bende ne ailemde ne takımımızda ne çevremizde bir rahatsızlık yok. Hastalananlara da sağlık ve şifa diliyorum. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Zor günlerden geçiyoruz ama bugünler de geçecek."

"En iyi şekilde hazırlanmaya gayret ediyoruz. Herkes evine gidip gelecek şekilde antrenmanlarımızı planladık. Hayata da bir şekilde adapte olmak zorundayız. Sürekli tesislerde veya kamplarda hayat geçmez."

"Fizik olarak ilk maçta %100 maç kondisyonunu yakalamak mümkün değil. Mutlaka 2-3 maç oynanması gerekir. Lig başlamadan önce bir hazırlık maçı planlıyoruz ama bu yeterli olmaz."

"Yaklaşık 3 aydır maç yapmayan oyuncu grubuyla veya 1 maç yaparak sahaya çıkan oyuncular eski performansından uzak olurlar."

"Bundan sonra kesinlikle eski rakamlar ve kazançlar olmayacak. Kulüpler, rakamların düşmesinden dolayı bir rahatlama içine gireceklerini düşünmesinler çünkü gelirleri de azalacağı için daha düşük bütçelerle çok daha iyi iş yapmak zorunda kalacaklar."

"Burada kazanacak olan kulüplerimiz, altyapıya önem vermiş olan kulüplerimiz. Gençlerbirliği de bu konuda çok önemli yol kat etmiş durumda. Kendimizi şanslı görüyoruz. bu konuda."

"Altyapımızdan yetişen yetenekli genç oyuncularımız bir hayli fazla. Belki onların daha çok şans bulacağı yıllar yaşayacağız. Önümüzdeki sezonları böyle yaşayacağız."

Altyapıdan gelcek oyuncu sayısının artması, Anadolu'dan şampiyon çıkmasına yarar sağlar mı?

"Olabilir, her zaman çıkabilir. Sadece Anadolu'dan değil, altyapıya önem vermiş İstanbul kulüpleri de bundan faydalanacaktır."

"Kolay bir fikstürümüz yok ama rakiplerin fikstürleri de kolay değil. Herkes için oynanması zor 8 maç olacak."

"Şu dönemden sonra takımlar, sahada çok farklı görüntü çizebilir. Bazıları belki pandemiyi üzerinden atamayacak. Bunları yaşayıp göreceğiz ama oyuncular topu ve sahayı gördükten sonra birçok şeyi unutabilirler."

Galatasaray günleriyle ilgili konuşan Hamzaoğlu: "Geçmişle ilgili çok da konuşmak istemiyorum aslında. Camiama, kulübüme kırgınlık asla olamaz. Üzüldüm mü? Çok üzüldüm. Başarılı olduğumuz bir dönemdi. Yine başarılı giderken bana göre, ayrılmak zorunda kaldık."

"Bunlar, sporda, özellikle futbolda her zaman var. Özellikle teknik direktörlere her zaman uygulanıyor. Bir noktaya gelene kadar herkes sizi destekliyor. Sonra, düşüşünüzü seyretmek belki daha cazip geliyor insanlara ama hiç önemli değil."

"Biz, futbola hizmet için bu yola çıktık. Şartlar bizi şükürler olsun Galatasaray Kulübü'yle birleştirdi ve 1 sene içinde güzel başarılar yaşadık, güzel günler geçirdik ve unutamayacağımız anılarla ayrıldık."

"Şu anda futbola hizmet etmeye devam ediyoruz. Birçok kulübe de faydalı olmak için çaba gösterdik, gösteriyoruz. Bugün de Gençlerbirliği Kulübü'ne en iyi şekilde bilgilerimizi, tecrübelerimizi aktarıyoruz. Önümüzdeki yılların ne getireceğini bilemeyiz."

"Güzel günlerdi, kimseye kırgınlığım yok. Üzüldüm mü, üzüldüm ama hayat devam ediyor. Tekrar mücadeleye devam ediyoruz.