Trabzonspor
Giriş Tarihi : 27-05-2020 20:38   Güncelleme : 27-05-2020 20:38

Trabzonspor transferi resmen açıkladı

Trabzonspor transferi resmen açıkladı

TFF 1. Lig ekiplerinden Balıkesirspor'un futbolcusu Rahmi Anıl Başaran, Trabzonspor ile sözleşme imzaladı.

Transfer bedelinin 2 milyon lira olduğunu kaydeden Balıkesirspor Kulübü Başkanı Kadir Dağlı, "Artı olarak sözleşmede 1 milyon liralık bonuslar var. Bu bonuslar attığı goller üzerinden hesaplanacak. Ayrıca Trabzonspor'dan başka bir takıma transfer olması halinde bize yüzde 10 ödeme yapılacak. Bu transferden elde edeceğimiz gelir, maddi açıdan zor durumda olan kulübümüze nefes aldıracak. Hem camiamıza hem Rahmi'ye hem de Trabzon camiasına hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Rahmi Anıl Başaran da transferden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Balıkesirspor taraftarlarına verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Rahmi Anıl, "Böyle büyük bir camiaya transfer olduğum için mutluyum. Bundan sonra gollerimi Trabzonspor için atacağım. Umarım her iki taraf için de iyi olur. " şeklinde konuştu.

Trabzonspor açıkladı

Öte yandan Trabzonspor'dan KAP'a yapılan açıklamada, "Balıkesirspor Kulübü'nün profesyonel futbolcusu Rahmi Anıl Başaran'ın, Kulübümüze transferi konusunda görüşmelere başlanmıştır" denildi. 

Trabzonspor, Rahmi Anıl Başaran'ın transferinin sonuçlandığını açıklarken, ödenecek rakamları KAP'a bildirdi.

Açıklama şöyle:

"Profesyonel futbolcu Rahmi Anıl Başaran'ın kulübümüze transferi konusunda, Balıkesirspor Kulübü ile anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre, Balıkesirspor Kulübü'ne sözleşme fesih bedeli olarak, KDV dahil 2.000.000.-TL ödenecektir.
 
Ayrıca, Balıkesirspor Kulübü'ne;

 -   Futbolcunun, Süper Lig ve/veya UEFA müsabakalarında toplam 8 gol atması halinde, bir defaya mahsus olmak üzere (KDV dahil) 300.000.-TL,

 -   Futbolcunu, Süper Lig ve/veya UEFA müsabakalarının toplam 15 tanesinde maça ilk 11'de başlaması halinde, bir defaya mahsus olmak üzere (KDV dahil) 300.000.-TL,

 -   Futbolcunun, Şirketimizle sözleşmesi devam ederken, üçüncü bir kulübe kesin transferi halinde, Balıkesirspor'a ödenen tüm ücretlerin düşülmesi sonrası kalan tutarın  (KDV dahil)  %10'u ödenecektir."

Anıl Başaran neler dedi?

Trabzonspor Pazarlama ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Serdar Ekrem Şirin ile Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı’nın katılımıyla gerçekleşen törende 2000 doğumlu Rahmi Anıl Başaran ilk transfer tescil döneminde kendisini bordo mavili renklere bağlayan ön sözleşmeyi imzaladı.

Anıl Başaran, “Çok heyecanlıyım, aynı zamanda mutluyum. Trabzonspor gibi büyük bir camianın parçası olacağım için büyük bir gurur yaşıyorum. Umarım bana inanan ve güvenenleri mahcup etmem. Trabzonspor camiası için elimden gelenin en iyisini yapacağım” diye konuştu.