Ankaragücü
Giriş Tarihi : 27-05-2020 10:15   Güncelleme : 27-05-2020 10:15

Ankaragücü taraftarıyla birbirimizi bulduk

Ankaragücü taraftarıyla birbirimizi bulduk

Ankaragücü'nün başarılı kalecisi Ricardo Friedrich “Ankaragücü taraftarıyla birbirimizi bulduğumuza inanıyorum” dedi.

Türkiye’deki başarısında Ankaragücü taraftarının etkisinin çok fazla olduğunu ifade eden  Ricardo Friedrich, zor bir süreçten geçtiklerini, Brezilya’da olan eşinin hamile olmasından dolayı yoğun endişe yaşadığını anlattı.   

Aspor’un canlı yayınına katılan Brezilyalı kaleci şunları söyledi:

-Farklı ülkelerde oynadığım için o ülkelerin kültürlerine adapte olmaya çalışıyorum. Türkiye’yi, Türk halkını çok sevdim, kendimi evimde gibi hissediyorum. Saygımdan dolayı Türkçe öğrenmeye çalışıyorum. 

-İdolüm Taffarel’di,  Allison da çok beğendiğim Brezilyalı kaleci. Ağabeyim de çok iyi kaleciydi, onu da kendime örnek alırım.

-Belirsizlik rahatsız ediyordu. Şimdi o belirsizlik ortadan kalktı. Futbola 12 Haziran tarihinde dönüş yapılacağının belli olmasından sonra daha motive olmaya başladık. Mental olarak kendimi hazır hissediyorum. İlk maçıma çıkacak gibi heyecanlıyım. 

-İyi bir takıma sahibiz, karakterli oyuncular var. Düşme hattında olmamız bizi korkutmuyor. Kalan 8 maçta en iyi şekilde oynayarak takımı ligde tutacağımıza inanıyoruz. 

-Türkiye’ye adaptasyonum çok kolay oldu. Teknik heyet, personel, taraftar beni çok iyi karşıladı. Özellikle taraftarın ilgisi çok önemliydi . Taraftarlar beni kucakladı, benimsedi. Bu da beni heyecanlandırdı, motive etti, sahadaki işime, oyunuma olumlu yansıdı. Ankaragücü taraftarı nasıl tutkulu ise ben de öyle tutkuluyum. Ben de iyi bir futbol taraftarıyım. Ankaragücü taraftarıyla birbirimizi bulduğumuza inanıyorum. Ankaragücü taraftarıyla gerçekten karşılıklı sevgimiz var.  Ben onları seviyorum, onlar da beni seviyor.  

-Ankaragücü ile gelecek sezon sonuna kadar kontratım var. Karakter olarak hırslı bir oyuncuyum. En iyisini yapmaya çalışırım. Kendimi geliştirmek için sürekli çalışırım. Oynadığım takımlarda da iz bırakmak isterim. Gelecek sezon sonuna kadar Ankaragücü’ne odaklanmış durumdayım. Ankaragücü için elimden geleni yapmaya çalışacağım. Tabi ondan sonrasını Allah biliyor. Ondan sonrasına bakacağız göreceğiz.