Başakşehirspor
Giriş Tarihi : 25-05-2020 17:35   Güncelleme : 25-05-2020 17:35

İrfan Can Kahveci için 12 milyon euroluk teklif

İrfan Can Kahveci için 12 milyon euroluk teklif

Başakşehir'de bu sezonun dikkat çeken isimlerinden biri olan İrfan Can Kahveci için Sevilla'nın yaptığı teklif duyuruldu.

Başakşehir'de Abdullah Avcı ile birlikte yükselişe geçen ve bu sezon takımın en dikkat çeken oyuncularından biri olmayı başaran İrfan Can Kahveci'ye Fenerbahçe'nin yakın ilgisinin ardından İspanya'dan Sevilla'nın talip olduğu belirtildi, teklif de ortaya çıktı.

İspanyol basınında yer alan bilgilere göre Sevilla Sportif Direktörü Monchi, İrfan Can Kahveci'nin transferi için Başakşehir ile görüşmelerinde önemli bir yol kaydetti.

Sevilla'nın 12 milyon euro bonservis bedeli üzerinden Başakşehir ile büyük ölçüde anlaşmaya vardığı belirtilirken, küçük pürüzler üzerinde pazarlıkların ise sürdüğü ifade edildi.

İspanyol ekibinin, İrfan Can Kahveci'yi sezon sonunda ayrılacak Ever Banega'nın yerine düşündüğü ve oyuncunun özellikleri ile de Arjantinlinin boşluğunu çok iyi dolduracağı vurgulandı.

Çorum'da doğan İrfan Can, Ankara'da büyüdü ve Gençlerbirliği'nde yetiştikten sonra 2017'de kanat oyuncusu olarak geldiği Başakşehir'de, Abdullah Avcı'nın eğitiminden geçerek "modern bir orta saha"ya dönüşmeyi başardı. 24 yaşındaki oyuncu için Fenerbahçe'nin de temaslarda bulunduğu kaydedilmişti.

Oyunun iki yönünde de katkı sağlamayı başaran 24 yaşındaki oyuncu, belki her şeyi kusursuz yapamıyor ama en azından yapabiliyor. İtalyan ekiplerinin de gündeminde olduğu belirtilen İrfan Can, bu sezon 31 maçta 6 gol ve 2 asistlik bir performans sergiledi.