Basketbol
Giriş Tarihi : 19-05-2020 09:18   Güncelleme : 19-05-2020 09:18

Eski NBA oyuncusu evsiz sayesinde piyango kazandı

Eski NBA oyuncusu evsiz sayesinde piyango kazandı

Eski NBA oyuncusu Gilbert Arenas, evsiz bir adam sayesinde piyango kazandığını açıkladı.

Amerika'da bir çeşit piyango olan Powerball'ı sürekli oynadığını ifade eden eski NBA oyuncusu, geçtiğimiz salı günü Kaliforniya piyangosundan evsiz birisi sayesinde 300.000 dolar kazandığını ifade etti.

Gilbert Arenas, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda: "Düzenli olarak oynadığım piyangoyu her zaman aynı yer ve aynı rakamlarla oynuyorum. Geçtiğimiz Salı günü piyangoyu oynamak için evden çıktım. Arabama atladım ve her zaman piyangoyu oynadığım yere gitmeye başladım. Ancak yolda arabamın benzinin bittiğini gördüm. Bir benzin istasyonuna girdiğimde cebimde sadece 10 dolar olduğunu farkettim. Cüzdanımı ve kartlarımı evde unutmuştum. O sırada yanıma evsiz birisi yanaştı ve benden para istedi. Ona Sadece 10 dolarımın olduğunu söyledim. 10 doların yarısıyla benzin, yarısıyla piyango bileti alacağımı ifade ettim. "

"Daha sonra biraz konuştuktan sonra ona 5 dolar vermeyi teklif ettim. Bana "10 doların sende kalsın. Piyangonu oyna, kazanacağını hissediyorum. Kazandıktan sonra bana 20 dolar versin" dedi. Ona emin olup, olmadığını sordum. Bana "evet kazanacağını hissediyorum" dedi. Yanından ayrıldım ve her zaman piyangomu oynadığım yere geldim. Ancak kapanmıştı. Yetişemedim ve piyangoyu oynayamadım"

"Onun iyi kalbi sayesinde piyangoyu kazandım"

"Ertesi gün telefonuma 300.000 dolar kazandığımı söyleyen bir mesaj geldi. Kötü bir şakaya maruz kaldığımı düşündüm. Daha sonra her zaman piyango oynadığım yere gidip, piyango oynamadığım halde kazandığımı söyleyen mesajı gösterdim ve piyango sahibi bana "Dün erken kapattım. Bu yüzden senin için aynı numaraları ben oynadım" dedi. Aklıma dün benzin istasyonunda karşılaştığım kişi geldi. Cumartesi günü evsiz adamın kaldığı yere gittim ve durumu açıkladım. Ona kazandığım piyangodan payını verdim ve bana sarılarak 5 dakika boyunca ağladı. Ağlarken dualar etti. Her zaman evsiz insanlara yardımda bulundum ancak daha önce hiç kimse tarafından kutsandığımı hissetmemiştim. Onun iyi kalbi sayesinde piyangoyu kazandım" ifadelerini kullandı.