Süper Lig
Giriş Tarihi : 18-05-2020 08:40   Güncelleme : 18-05-2020 08:40

Futbolcular sendikası için ilk adım

Futbolcular sendikası için ilk adım

Eski Beşiktaş yöneticisi Sinan Vardar, koronovirüs sürecinin sporcuların örgütsüzlüğünün sıkıntılarını da ortaya çıkardığını belirterek sendika çağrısı yaptı.

Vardar, "Türkiye'de mutlaka sendika kurulması lazım. Bak bu kadar şey yaşanıyor... Profesyonel Futbolcular Derneği'nin hiç sesi çıkmadı. Futbolcular da örgütlenmeli ve mutlaka bir sendikaları olmalı. Sadece futbol da değil Spor -İş Sendikası'nın kurulması lazım. Hiç değilse bir iki şey söylenir; 'Oynansın, oynanmasın, şu tedbir alınsın. Ya 3. lig oyuncuları sürünüyor, ayakkabıları yok ya. O durumda. Yıllardır kaynakları, bütün kaynaklarını profesyonel takımlara ayırdı. Bu kaynağı altyapılara verselerdi çok daha başarılı bir futbol olacaktı bu ülkede' diye... Bu sendikayı kuralım... Bunun önceliğini yapmak istiyorum" dedi.

Altyapının farkına vardılar

Kulüplerin özellikle yabancı futbolculara harcadıkları kaynaklarla battığını savunan Vardar, koronavirüsün de zorlamasıyla kulüplerin artık altyapının farkına varmısının sevindirici olduğunu söyledi. Vardar, kulüp yöneticilerinin harcamalardan şahsen sorumlu olması gerektiğini de kaydeden Vardar, futbol kulüplerinin sıkı şekilde denetlenmesini talep etti.