Güncel
Giriş Tarihi : 11-05-2020 15:57   Güncelleme : 11-05-2020 16:07

Basketbol ve voleybolda flaş karar

Basketbol ve voleybolda flaş karar

Basketbol ve voleybol ligleri şampiyon olmadan tescil edildi.

Basketbol ve Voleybol Federasyonları bugün yaptıkları toplantıda konuşulacak kararlara imza attılar.

Voleybol Federasyonu'nun bugün yaptığı toplantı sonrası açıklamalar yapan başkan Akif Üstündağ, Vestel Venus Sultanlar Ligi'ni ve AXA Sigorta Efeler Ligi'ni tescil ettiklerini ancak liglerde şampiyon ilan etmediklerini söyledi.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Üstündağ, şu ifadeleri kullandı;

"Kulüplerle yaptığımız düzenli görüşmelerin ardından bugün Yönetim Kurulumuz ile yaptığımız toplantıda alınan kararlar neticesinde; Vestel Venus Sultanlar Ligi'ni ve AXA Sigorta Efeler Ligi'ni bu şekilde tescil ederek liglerimizde şampiyon ilan etmiyoruz.

Bunun yanı sıra küme düşme olmayacak ve önümüzdeki sezon liglerimizi 16'şar takımla oynayacağız. 2020-2021 sezonununda liglerimizi biraz daha erken başlatarak Eylül ayı gibi yeni sezonu başlatmayı planlıyoruz."
Basketbolda aynı yönde karar aldı

Türkiye Basketbol Federasyonu'nu yaptığı toplantı sonrasında başkan Hidayet türkoğlu da, liglerde sezonları tescil ederek, şampiyon takım ilan etmeme kararı aldıklarını ifade etti.

Hidayet Türkoğlu, erkekler ve kadınlarda beyaz sezon ilan ettiklerini açıkladı.

Türkoğlu yaptığı açıklamada, "Tüm liglerimizi sonlandırmış bulunuyoruz. 1.5 aylık süreci kurtarmak yerine, önümüzdeki birkaç yılı kurtarmaya yönelik daha sağlıklı adımlar atmaya karar verdik. Hiçbir ligimizde şampiyon ilan edilmeyecektir. 2019/20 sezonu oynanmamış sayılacak. Şampiyon ve düşen takımlar olmayacak. Erkek liginde 16 takımın 13'ü, kadın liginde ise 13 takımın 11'i ligin oynanmaması yönünde karar belirtmiştir. İnşallah Türk basketbolu için hayırlı olur." dedi.