Eskişehirspor
Giriş Tarihi : 11-05-2020 09:23   Güncelleme : 11-05-2020 09:23

Boffin'den Eskişehirspor'a cevap

Boffin'den Eskişehirspor'a cevap

Alacakları sebebiyle Eskişehirspor'a 6 puan silme cezası ile 2 dönem transfer yasağı getiren Ruud Boffin, kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi.

2012 ile 2017 yılları arasında formasını giydiği Eskişehirspor'dan olan alacakları sebebiyle Kırmızı-Siyahlı kulübe 6 puan silme cezası ile 2 dönem transfer yasağı getiren Ruud Boffin, kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi.

Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören'in, "Anlaşmaya varmamıza rağmen davasını geri çekmedi" dediği Antalyaspor'un file bekçisi Ruud Boffin konuyla ilgili olarak, çok dikkat çekecek ifadeler kullandı.

Eskişehirspor taraftarına seslenen Belçikalı file bekçisi, "Eskişehirspor'un -6 puan cezası onaylanmadan sadece 2 gün önce ilk defa benimle bağlantıya geçti. Bu zor günlerde elimden gelen tüm fedakarlığı yapmaya hazır olduğumu söyledim. 3 sezon önce almam gereken ve bu zamana kadar beklediğim ücretlerin neredeyse yüzde 50'sinden vazgeçerek ve kalan miktarı 3 yıla taksitlendirerek anlaştık. Kulübün prosedürleri geç uygulamasından kaynaklanan hatadan ötürü anlaşmayı iptal etmek isteyen taraf Eskişehirspor'du. Kulübün bu işlemi 2 ay önce tamamlaması gerektiğini ve geç kaldıklarını söylediler. Bunun neticesinde her şeyi iptal etmek zorunda kaldık. Yine de şu anki yoğun çabaları ve çalışmaları için Eskişehirspor Başkanı ve yönetimine teşekkür ederim. Eskişehirspor inşallah bu zor günleri atlatarak yeniden güzel günler görecektir" ifadelerine yer verdi.

Başkanın mesajı dikkat çekti

32 yaşındaki file bekçisi yaptığı açıklamalara Başkan Mustafa Akgören ile yaptığı Whatsapp görüşmesini de ekledi. Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören'in gönderdiği mesajda şu ifadelere yer verildiği görüldü:

"Ruud, dün akşam kulübe Bokila'dan bir küme düşürme cezası daha geldi. Zaten Pinto'dan da gelmişti. Ne yapacağımızı ve kime para bulacağımızı şaşırdık. Sana verdiğim söz hala geçerli ama yapmış olduğumuz ödemem planını bu durumda karşılayamam. Sana yalancı çıkmak istemiyorum. Bazı yerlerden gelmesini beklediğimiz paralar var, eğer bu paralar gelirse ilk sana ödeme yapacağım, söz veriyorum.
Zaten araştırdık, senden gelen -6 puan ve transfer yasağı cezasının kalkması mümkün değil. Bu yüzden seninle yaptığımız bu anlaşmayı bir süreliğine ertelemek zorundayız. Eskişehirspor'a olan sevginden dolayı göstermiş olduğun ılımlı tavırdan dolayı teşekkür ederim. Bütün camiaya da yapmış olduğun fedakarlıktan bahsedeceğim ve seni hep güzel hatırlayacağız. İlk fırsatta seni tekrar arayacak ve hak ettiğin parayı sana ödeyeceğiz."