Başakşehirspor
Giriş Tarihi : 08-05-2020 08:41   Güncelleme : 08-05-2020 08:41

Göksel Gümüşdağ'dan Federasyona destek

Göksel Gümüşdağ'dan Federasyona destek

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, liglerin yeniden başlaması ve açıklanan tarihi değerlendirdi.

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Futbol Federasyonu’nun 12 Haziran olarak açıkladığı liglerin başlangıç tarihinin kulüplerin büyük çoğunluğunun ortak görüşü olduğunu ifade etti.

Tarihe kulüplerden hem pozitif hem de negatif tepkiler gelirken kararla ilgili düşüncelerini sorduğumuz Gümüşdağ şu açıklamaları yaptı: “Kararın Türk futbolu adına herkese hayırlı olmasını diliyorum. Geçtiğimiz haftalarda video konferansla Kulüpler Birliği toplantısında da kulüplerin büyük çoğunluğu liglerin haziranın ilk haftası başlaması konusunda istekliydi. TFF’nin 12 Haziran’da ligleri başlatma kararının ana sebebi kulüplerin büyük çoğunluğunun vermiş olduğu ortak görüştür.

Yüzbinlerce işçi nasıl geri dönüyorsa...

Ülkemizde de ara veren fabrikaların büyük bölümü 11 Mayıs’ta tekrar açılmaya çalışıyor. Yüzbinlerce işçi çalışma hayatına nasıl geri dönüyorsa, futbolcular da aynı şekilde yeniden idmanlara başladılar. Tüm dünyanın etkilendiği bir salgında insanları yaptıkları işlere göre birbirinden ayırmak, farklı değerlendirmeler yapmak elbette doğru değildir. Futbol, bizim gibi Akdeniz kültürlerinde toplumun normalleşmesine pozitif anlamda büyük katkısı olacağına inandığımız bir oyun. Ama bu bir oyun. Tabii ki hiçbir insanın sağlığını ekonomik gelirlerin gerisinde görmemiz mümkün değil.
Profesyonel bir protokol hazırlandı

Bu yüzden TFF, Bilim Kurulu’nun önermeleri ile profesyonel bir ‘Futbola Dönüş Protokolü’ hazırladı. Bu noktada tüm sorumluluğu federasyonumuza yükleyerek onu yalnız bırakmak doğru değil. Bu, futbolun kendisi gibi bir takım oyunu ve hepimizin yegâne bir görevi var; o da maksimum profesyonellikle protokole uyumlu hareket ederek inşallah sezonu kazasız belasız ve sağlıklı şekilde tamamlamak. Protokole uyumlu hareket edebilmek ise bir organizasyon becerisi ve Türk futbolundaki, tüm saha içinde rakiplerimiz ama saha dışındaki dostlarımızın ve tüm paydaşlarımızın bunu yapabileceğine inancım tam.