Süper Lig
Giriş Tarihi : 06-05-2020 12:53   Güncelleme : 06-05-2020 12:58

Futbol kulisleri kaynıyor! 8 takım oynamak istemiyor

Futbol kulisleri kaynıyor! 8 takım oynamak istemiyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Özdemir ile yaptığı görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, pandemi sürecinin devam ettiğini, futbol için kendilerinin bir karar vermelerinin mümkün olmadığını belirterek liglerin kaderine dair karar için topu resmen TFF'ye atmıştı.

Bakanın açıklamasının kodları çözüldüğünde Sağlık Bakanlığı da Koronavirüs Bilim Kurulu da futbolun başlatılması bu koşullarda desteklemiyor. Açıkçası "Riski alacaksanız, karar sizin" diyor. Fakat, TFF de aksine liglerin başlatılmasından yana tavır koyuyor ve bunun için de çeşitli formüller ortaya koyuyor.

TFF'nin elinde üç temel senaryo var:

1-Ligler oynanacak.

2-Ligler oynanmamış sayılarak, iptal edilecek.

3-Ligler mevcut haliyle tescil edilecek.

Liglerin oynanması halinde Süper Lig, Marmara bölgesindeki İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Bursa illerindeki statlarda oynatılacak.TFF 1. Lig ve 2. Lig için adres Antalya...

Bir süre daha beklenebilir

Fakat Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun kararı TFF'ye bırakmasından sonra futbolun yeniden başlaması ihtimalinin zayıfladığı konuşuluyor. Riskleri göze almakta zorlanan TFF yönetimi, kendi kurullarını işleterek karar oluşturacak ve bir süre daha bekleme kararı alabilir.
Maçların hiç oynanması kararı çıkarsa, Avrupa'ya kimlerin gönderileceği ayrıca belirlenecek. Liglerin olduğu haliyle tescili halinde, düşmenin kaldırılması da senaryolar arasında yer alıyor.

Nihat Özdemir iddialara yanıt verecek

Gelelim en çarpıcı iddiaya... Düşme hattındaki ve ligde önemli bir iddiası olmayanlar başta olmak üzere 8 Süper Lig takımının "Oynamayalım" diyerek imza verdiği öne sürülürken, Başakşehir, "Oynayalım" ısrarını sürdürüyor. Bu iddialara TFF Başkanı Nihat Özdemir, bugünkü basın toplantısında yanıt verecek.