Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 05-05-2020 11:48   Güncelleme : 05-05-2020 13:54

Ankaragücü Fatih Mert'ten şok açıklamalar

Ankaragücü Fatih Mert'ten şok açıklamalar

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, bir futbolcularında korona virüs testinin pozitif çıkması sonrası şok açıklamalar yaptı.

Mert, "Liglerin oynanması bu şartlarda zor gibi görünüyor" dedi. Başkan

Mert, bugün Bakan Koca ile TFF arasında yapılacak olan görüşmede ise futbolcuların görüşlerinin dikkate alınması gerektiğini ifade etti.

Başkan Mert, test sonucu pozitif çıkan oyuncunun tedavisine devam edildiğinin altını çizerek, "Futbolcularımızın hepsi bir araya gelmiyordu, dün ilk kez test için ayrı ayrı gruplarla ayrı saatlerde tesislere geldiler. Futbolculara teknik ekibe ve kulüpte çalışanlara test yapıldı. Bir futbolcunun pozitif olduğunu öğrendik. Akşam bu futbolcu tekrar hastaneye çağrıldı. Hastanede ileri tetkikler yapıldı. Tedavisi devam ediyor. Perşembe günü 2 yönetici kulüp avukatı ve bir personel bu futbolcuyla toplantı yapmıştı. O yöneticiler ve personelle biz de temasta bulunduk Bu futbolcu ile temas eden iki yönetici, aileleri çok tedirgin oldular.Biz de test yaptırdık. Yöneticilerin test sonuçları da 1-2 saate çıkacak" şeklinde konuştu.

Mert, koronavirüs testi pozitif çıkan futbolcunun sadece iki kez markete gittiğini söylediğini açıkladı. 

"Birçok kulüpte futbolcular oynamak istemiyor"

Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve TFF arasında liglerin geleceğine dair yapılacak toplantıya da değinen Başkan Fatih Mert, "Şunu biliyorum; birçok kulüpte futbolcular oynamak istemiyorlar. Bunu medyadan takip ediyorum. Herkesin kafasında birçok soru işareti var. Oynanmaması yönünde görüşler var. Bugünkü görüşmeden de bunların dikkate alınacağı bir karar bekliyorum" diye konuştu.

"Liglerin oynanması bu şartlarda zor gibi görünüyor"

Fatih Mert, şu anki durumda liglerin devam etmesinin zor olduğunu vurgulayarak, şu ifadelere yer verdi:

"Bir şehirde oynanmasına kulüpler sıcak bakmadılar. Kulüpler Birliği ve TFF Başkanı ile birlikte yapılan görüşmede buna sıcak bakılmadı. Mümkün gibi görünmüyor. Başlaması ile ilgili de 12 Haziran söyleniyor. Bununla ilgili de bugün yapılacak toplantının sonucunu bekliyoruz. Liglerin oynanması bu şartlarda zor gibi görünüyor. Karar devlet büyüklerinin. Onların vereceği kararı bekliyoruz."
Fatih Mert "Perşembe günü 2 yönetici kulüp avukatı ve bir personel toplantı yapmıştı. O yöneticiler ve personelle biz de temasta bulunduk Bu futbolcu ile temas eden iki yönetici, aileleri çok tedirgin oldular. Bizler de sıkıntı çektik, test yaptırdık. Futbol temas oyunu. Antrenmanlara bakıyorum. Futbolcular birbirlerine 15-20 metre ara ile pas atıyorlar vs. Bu ortamda çok mümkün görünmüyor. Bizim görüşümüz şu ortamın futbol oynamaya çok uygun olmadığını, ben, hocamız düşünüyoruz. Bakanlığımız kararı verecekler bizler de uyacağız bu karara. Ligler seyircisiz oynansın dendiğinde bir can kaybı vardı, şu anda ciddi miktarda can kaybı var. Binlerce hasta var, binlerce de taşıyıcı var. Bu işin şakası yok."