Ankaragücü
Giriş Tarihi : 28-04-2020 21:09   Güncelleme : 28-04-2020 21:09

Ankaragücü futbolculardan indirim istedi mi?

Ankaragücü futbolculardan indirim istedi mi?

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, futbolcularla henüz indirim için konuşmadıklarını söyledi. 

Radyospor’da Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Fatih Mert şunları söyledi:

-Biz önümüzdeki pazartesi günü çalışmalara başlayacağız. Gelen görüşe göre nasıl çalışacağımıza bakacağız. Şu anki planımız 5’erli gruplar halinde çalışmak. Biz kulüp olarak hazırız. Oyuncularımızın bir çoğu Ankara’da. Öncelikli senaryo 12’sinde başlayıp seyircisiz oynamak. Burada Bilim Kurulu’nun kararı çok önemli. Duruma göre farklı senaryolar devreye girecek. Oynatmak için zorluyorlar ancak nasıl oynanacak bilmiyorum. 

-Liglerin tesciline dair açıklamalarım başka yöne çekiliyor. Bu sezon küme düşmenin kaldırılması gerekir. Hikmet Hoca doğrusunu söylüyor. Bu iş zorlayacak. Biz konuşunca ligde kalmak için konuşuyor diyorlar. Burada düşme olmamalı. Biz mağdur oluyoruz. Rusya Ligi’nde 2 yıl boyunca düşme olmayacakmış. Arjantin ve Meksika da benzer kararlar almış. Burada herkes mağdur oluyor. Süper Lig 21 takım oynanabilir. Bir sonraki sene de 20 takıma düşürülebilir.
-Futbolcularla henüz indirim için konuşmadık. Daha onlarla bir araya gelemedik. Önümüzde çok karmaşık bir süreç var. Gelirlerde de büyük sıkıntılar var. Futbolcular da kendine göre haklı. Bizim bütün gelirlerimiz gitti. UEFA bize %30’a kadar indirim istenebileceğini söyledi ancak bunun bir bağlayılıcılığı yok. Bu süreçte takımdan ayrılmak için talepte bulunan bir oyuncu olmadı.

-Gerson Rodrigues’le ilgili bir teklif olmadığını bize söylediler. Rodrigues’in bonservis bedeli çok yüksek. Onun durumuna sezon sonunda bakacağız. Fenerbahçe ile ilgili somut bir şey yok.