Güncel
Giriş Tarihi : 20-04-2020 21:52   Güncelleme : 20-04-2020 21:52

Almanya'da futbola yeşil ışık

Almanya'da futbola yeşil ışık

Almanya'da bugün bir araya gelen 14 eyaletin spor bakanları Mayıs ayı ortası veya sonunda futbola yeniden izin verilmesinin düşünülebileceği konusunda hemfikir olduklarını açıkladılar.

Video konferans toplantısında bir araya gelen spor bakanları, diğer sporlar ve halkın dışarıda spor yapması için de adım adım ilerleyen bir plan üzerinde çalışılmasına karar verdiler. Futbola izin konusunda henüz bir açıklama yapmayan eyalet spor bakanları, birkaç gün içinde bir tavsiye kararı alarak açıklayacak ve kararı 30 Nisanda Federal Başbakan Angela Merkel ile eyalet başbakanlarının yapacağı toplantıya sunacaklar. Toplantı tüm Almanya için Koronovirüs konusunda bundan sonra atılacak adımlar açısından büyük önem taşırken beklenen yumuşamaların neler olacağı merakla bekleniyor.
Bundesliga'nın yeniden başlaması için DFL'nin çok katı tıbbi ve hijyenik önlemler alması gerektiğini açıklayan spor bakanları sözcüsü, maçların mümkün olan en az personel ile gerçekleştirilmesi ve maçlar seyircisiz olsa da stat dışında taraftar gruplarının toplanmasının önüne geçilmesi için önlemler alınması gerektiğini de DFL'ye ilettiklerini belirtti.

Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder de Bild'e yaptığı açıklamada Mayıs ayının dokuzundan sonra antrenmanların başlayabileceğinin işaretini verdi.