Gaziantep FK
Giriş Tarihi : 12-04-2020 10:52   Güncelleme : 12-04-2020 10:52

Sumudica 'Korona virüsü Çinliler'den kaptım'

Sumudica 'Korona virüsü Çinliler'den kaptım'

Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, geçtiğimiz aylarda yaşadığı hastalığın koronavirüs olduğuna emin olduğunu söyledi.

Bu sezon başında Gaziantep FK takımını çalıştırmaya başlayan Rumen teknik adam, katıldığı bir televizyon programında önemli bir açıklamada bulundu. Rumen gazeteci Emanuel Roşu’ya konuşan Sumudica, “Birkaç ay önce Covid-19’a yakalandım, bundan eminim” dedi.

 Rumen çalıştırıcı, Noel tatili için gittiği Romanya’da zatürre teşhisiyle hastaneye kaldırılmış ve hafta sonu oynanan Yeni Malatyaspor maçında takımın başında olamamıştı.

''21 gündür evdeyim''

"21 gündür evdeyim. Evde çok dikkatli şekilde yaşamaya devam ediyorum. Zaten çok fazla dışarı çıkmayı seven birisi değilim. Bu salgınla birlikte futbol kitaplarını çok fazla okuyorum. Çocuklarımın tatili varken görüşemiyorduk ama şimdi çok da hoş olmayan bir şekilde birlikteyiz"

''Tüm personeller geçirdi''

"Bana sorarsanız ben ligleri başlatmazdım. Ben Aralık ayında bu virüsü geçirmiş olduğumu düşünüyorum. Zatürre geçirdim. Tat alamadım, koku alamadım. Ayrıca tüm personelim de geçirdi. Bence ülkemizdeki bir çok insan enfekte olmuş durumda. Ama asemptomatik, yani hissetmiyorlar. Diğer insanlar muhtemelen çok kolay geçiriyor"
''Koronavirü İstanbul'da kaptım''

"İstanbul havalimanına gittiğimde çok tedirgin olmuştum. Oradaki havalimanında çok fazla Çinli görmüştüm ve bence virüsü oradan kaptım."

''Benim için seyircisiz futbol...''

''Türkiye'de ölüm sayısı çok yüksek değil. Kendi testlerini de üretiyorlar. Yönetim bir işaret bekliyor. Türkiye'deki tüm kulüp başkanları arasında bir video konferans yapılacak ve bir karar verilecek. Benim için seyirci olmayan futbol 0, laketsiz bir düğün gibi.''