Süper Lig
Giriş Tarihi : 09-04-2020 23:29   Güncelleme : 09-04-2020 23:29

Lig Erzurum'da oynansın!

Lig Erzurum'da oynansın!

Rizespor sportif direktörü Yılmaz Bal, yayıncı kuruluşun maçlar başlayana kadar ödeme yapmaması konusunu değerlendirdi. 

Radyospor'da Gün Ortası programında Emrah Karalinç'in canlı yayında sorularını yanıtlayan Yılmaz Bal'ın açıklamaları dikkat çekici. İşte o açıklamalar:

Futbolcularımız birkaç gün sonra tesiste çalışabilecek

Koronavirüs günlerinde sosyal izolasyonu nasıl sağlıyorsunuz?

Sürekli evdeyiz. Ortalık çok karışık. Herkes evinde kalmalı. Futbolcularımız evlerinde çalışıyor. Birkaç gün sonra tek başına gelip tesiste koşu antrenmanı yapabilecekler.

-Yabancı oyuncular tedirgin mi? Bu süreçte ayrılmak isteyen oldu mu?

Yabancı oyuncularımız Rize'de bulunmaktan çok memnun. Yeni gelen ve ailesi yanında olmayan oyuncularımız var. Ona rağmen sıkıntı çıkarmıyorlar. Futbolcularımız ihtiyaç dışında dışarıya çıkmasın diye uyardık. Oumar'ın bağları kopmuştu. O da güvenli bir şekilde Rize'de. Herhangi bir sıkıntımız yok. Sürecin geçmesini bekliyoruz.

-Türkiye'de ligler ne zaman oynanmalı?

Büyüklerimiz bir açıklama yaptı. Ama ben liglerin haziran ayında başlayacağını düşünmüyorum. Bana göre Haziran ayı zor. Güvenli bir ortamın oluşması için bu sürenin yeterli olduğunu sanmıyorum. Haziran sonu, temmuz başı bence ligler başlar.
-Futbolcuları bekleyen sakatlık tehlikesi için ne düşünüyorsunuz?

Haziran ya da Temmuz ayında liglerin oynanması elbette sakatlıkları da getirebilir. Eğer bu lig oynanacaksa güvenli bir ortamda olması lazım. Deplasmanda mı olacak? Takımlar hazırlığı nerede yapacak? 3-4 hafta gerekiyor. Bunun için bir ön hazırlık yapılması gerek.

-Maçlar Antalya'da oynanmalı fikrine Rizespor'un bakış açısı nedir?

Antalya'da maçların oynanması fikrini Rıza Çalımbay'dan önce ben dile getirmiştim. Başkanımıza da söylemiştim. Ama o zaman yapılabilirdi. Artık uygun değil. Erzurum, Afyon gibi sezon başı kamp yapılan yerlerde olabilir.

Yılmaz Bal: "Önümüzü göremiyoruz"

-Koronavirüs sürecinde yayıncı kuruluş ödeme yapmayacak. Bu süreç sizi nasıl etkileyecek?

Yayıncı kuruluş kulüplere ödeme yapmayacak. Bu bilgi bize de geldi. Biz de Rizespor olarak tüm kulüpler gibi etkileneceğiz. Önümüzü göremiyoruz. Soru işaretleri var. Birçok sorunun cevabını kimse kestiremiyor. Kalan maçlar ne şekilde oynanacak? Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Biz mali açıdan biraz daha şanslıyız. Mali duruma çekidüzen verdik. Elbette biz de etkileneceğiz. Süreci en az hasarla atlatmak istiyoruz.