Basketbol
Giriş Tarihi : 08-04-2020 09:24   Güncelleme : 08-04-2020 09:24

İtalya'da sezon bitti

İtalya'da sezon bitti

İtalya Basketbol Federasyonu, Erkekler Basketbol Birinci Ligi'nde 2019-2020 sezonunun ülke genelindeki yeni tip korona virüs salgını nedeniyle erken sonlandırıldığı açıklandı.

Federasyonu başkanı Giovanni Petrucci yönetiminde toplanan yönetim kurulunun, ülkede 6 haftayı aşkın süredir etkisini gösteren salgın nedeniyle sezonun erken sonlandırılması kararını aldığını söyledi.

Açıklamada, federasyonun, sporcular, hakemler, yöneticiler, teknik idareciler ve onların ailelerinin sağlığını koruma konusunda kararlı olduğu kaydedildi.

Alınan kararın temelinde, ülke genelinde spor aktivitelerinin tam olarak ne zaman yeniden başlayabileceğinin de belli olmamasından kaynaklandığı da aktarıldı.
Açıklamada, mevcut sezonunun sona erdiği ilan edilerek, kulüplerin ve sporcuların, maç faaliyeti olmayacağı için ortaya çıkacak ek maliyetleri önleme konusunda gerekli adımları atmalarına olanak sağladığı bildirildi.

17 takımın mücadele ettiği Serie A'da korona virüs salgını nedeniyle maçlara ara verilmeden önce Segafredo Virtus Bologna, 18 galibiyet, 2 yenilgi ve 36 puanla lig lideriydi.