Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 06-04-2020 12:32   Güncelleme : 06-04-2020 12:41

Hamza Hamzaoğlu 'Bu lig mutlaka bitmeli'

Hamza Hamzaoğlu 'Bu lig mutlaka bitmeli'

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, korona virüs salgını nedeniyle ara verilen Süper Lig'in kalan 8 haftasının mutlaka oynanması gerektiğini söyledi.

UEFA'nın yerel liglerin tamamlanması için federasyonlara gerekli zamanı tanıyacağını aktaran Hamzaoğlu, "Ligin kalan 8 haftası oynanmalı. Zaten bu süreç uzarsa UEFA'da organizasyonlarını öteleyecektir. Bu yüzden ne zaman başlanabilirse lige bence öncelikle bu 8 hafta bitirilmeli. Ondan sonra da önümüzdeki sezon için ne kadar zamanımız kaldıysa ona göre bir formül düşünülür." diye konuştu.

Hedefimiz 8 ila 10. sıra

Hamzaoğlu, oynanmaya başladıktan sonra Süper Lig'i bu sezon ilk 10 içerisinde bitirmek istediklerini dile getirdi.
Kalan 8 haftadaki maçların sıkışık fikstürde kolay olmayacağını vurgulayan Hamzaoğlu, "Ne kadar sıralamada uzak gözüksek de henüz düşme hattıyla aramızdaki bağı koparmadık. Ben inanıyorum ki performansımızla bu sene hedefimizi tutturacağız. 8 ila 10. sıralarda ligi bitirmeyi hedefliyoruz. İnşallah bu pozisyonda olmaya gayret edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Futbolcuları bu sürede hazır tutmaya çalıştıklarını da anlatan tecrübeli teknik adam, "Antrenman programları hazırladık ve hepsine verdik. Bir grubumuz var ve oradan sürekli hem görsel hem de yazılı bir şekilde futbolcularımıza program veriyoruz. Onlar da uyguluyor. Oyuncularla sürekli iletişim halinde kalıp onları takip ediyoruz. Minimum kayıpla bu süreci atlatmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Gençlerbirliği'nde bir kaç yıl daha çalışmak isterim

Gençlerbirliği’nde birkaç yıl daha çalışmak istediğini dile getiren, Hamzaoğlu, ”Sezon sonu sözleşmem bitiyor. Ancak ben bu kulüpte bir kaç yıl daha görev yapmak isterim. Huzurlu bir kulüp. ödemeleri günü güne yapılan bir kulüp. Çok profesyonel bir ekip kulübü idare ediyor. Gençlerbirliği Türkiye için örnek teşkil eden bir kulüp. 28 kişilik kadroda alt yapıdan 11 oyuncu var. Denizlispor maçında kadroda alt yapıdan 8 oyuncu görev yaptı. Bu çok öneml bir değer.” ifadelerini kullandı.
Evde kalın çağrısı

Hamza Hamzaoğlu, korona virüs mücadele tedbirleri kapsamında "Evde kal" çağrısına destek verdi.

Bu süreçte kesinlikle evde kalmanın önemine vurgu yapan Hamzaoğlu, şunları kaydetti:

"Bağışıklık sistemi çok iyi olan sporcularda bu virüs etkili olmuyor diyenler de var ama bu durumda sadece kendimizi düşünemeyiz. Dolayısıyla bunun taşıyıcısı olmamak da çok büyük bir görev. Virüsün yayılmaması için herkesin evde kalması gerekir. Hepimizin üzerine düşen görevler var. Annemi görmeye yanına gitmedim. İlk günden itibaren, çocuklarım ve eşimle eve kapandık. Dışarıdan siparişler veriyoruz. Bu şekilde devam ediyoruz. Kendimizden çok toplum için yapıyoruz. Bu yüzden evde kalmaya gayret ediyoruz."