Basketbol
Giriş Tarihi : 06-04-2020 09:47   Güncelleme : 06-04-2020 09:47

Burak Gören'den Şampiyonlar Ligi değerlendirmesi

Burak Gören'den Şampiyonlar Ligi değerlendirmesi

FIBA Avrupa Şampiyonlar Ligi’ndeki mücadelesini sürdüren tek Türk kulübü olan Türk Telekom'un Başantrenörü Burak Gören de Sekizli Final önerisini ve erteleme kararını değerlendirdi.

Burak Gören, karar ile ilgili olarak şunları söyledi:

FIBA, organizasyonu devam ettirmek istiyor. Bu güzel bir şey. Bunu yaparken sağlığı ön plana koyuyorlar ki bu bizim için çok önemli. Sekizli Final'in bizim için avantajı da, dezavantajı da var. Aradan önce BCL'de çok avantajlı bir konumdaydık, araya giren süre dolayısıyla avantajımız azalabilir. BCL'de çok güçlü bir gruptan lider olarak çıktık ve zorlu bir grubu avantajlı bitirdik. Ardından Son 16 Turu'nda eşleştiğimiz Beşiktaş karşısında rahat bir tempoda oynadık ve çeyrek finale kaldık. Buraya da ev sahibi avantajı ile geldik. Yarıda kalan döneme kadar formumuz üst düzeydeydi, kupaya bakışımız ve isteğimiz üst seviyedeydi.

YARIDA KALMASINI

Dörtlü Final'e giden yolu ev sahibi avantajıyla, taraftarlarımızın önünde oynayacaktık. Sekizli Final'de bunu kaybedeceğiz. Bu durumun negatif olduğu kadar, pozitif tarafları da var. Ne olursa olsun, bizler basketbolun içinde, rekabeti ve mücadeleyi seven insanlar olarak, turnuvanın yarıda kalmasını istemeyiz. Farklı tarihte, farklı bir konseptte tamamlanacak olması bile bizi mutlu eden bir nokta.
CİDDİ VE HIZLI ÇÖZÜM

FIBA çok ciddi ve hızlı çözüm üretti. Kararlarını kulüplere de danışarak, fikir birliği içerisinde verdiler. Çok hızlı aksiyon aldılar ve sağlığı ön plana koydular. Sporcu, antrenör, çalışanlar ve taraftarların sağlığını ön plana alarak aslında toplumun sağlığına önem verdiklerini gösterdiler.