Ankaragücü
Giriş Tarihi : 03-04-2020 12:39   Güncelleme : 03-04-2020 12:39

Ankaragücü için değişen bir şey yok

Ankaragücü için değişen bir şey yok

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert korono virus nedeniyle herkesin zor durumda kaldığını belirterek, “Ankaragücü için değişen bir şey olmadı. Bizim zaten hiçbir gelirimiz yoktu. Yine yok” dedi.

Fatih Mert, Ankaragücü için aslında değişen bir şey olmadığını belirterek , “Zaten hiç gelirimiz yoktu. Şu anda da yok. Eskiden de kulübün kasasına para girmiyordu, şimdi de girmiyor. Biz aynıyız. Şimdi diğer kulüpler bizim bulunduğumuz noktaya geldi. Ankaragücü’nün sürekli yaşadığı sıkıntıları, artık onlar da yaşıyor. Futbolcu ödemelerinde Süper Lig’de en az sıkıntı yaşayan kulüplerdeniz. Şu dönemde bile ödemelerin yarısını yaptık. Büyük kulüpler bile bizim seviyemizde ödeme yapamadılar. Ödemeler, geldiğimiz günden beri sponsorluklar, bağışlar ve borçlarla yürütüldü. Şu anda da aynı. Son bir haftada futbolcu ödemeleri ve diğer giderler için yönetimin cebinden 3 milyon lira çıktı. Cumhurbaşkanlığı kampanyasına da 100 TL’lik bağışı kulüp kasasından değil, yönetim kurulu üyeleri yaptı. Belediye kampanyalarına da katılmak isterdik ama devletimiz bir karar aldı, uymak zorundayız" dedi.
Yayıncı kuruluşa eleştri

Fatih Mert bir kulüp başkanının “yayıncı kuruluş ödeme yapmazsa haklı” sözüne de “Ben bu görüşe katılmıyorum. Yayıncı kuruluşun gelirleri ağırlıklı olarak abonelerinden aldığı ücretlerden oluşuyor. Aboneler ücretlerini ödedi, hala da ödüyor. Ben de aboneyim, paramı ödüyorum. Yayıncı kuruluş, abonelerden aldığı parayı kasasına koydu, ödemeleri takvime uygun yapmalı. Passolig konusunda da taraftar mağdur edilmemeli” dedi.