Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 02-04-2020 09:45   Güncelleme : 02-04-2020 09:45

Halil İbrahim Pehlivan 'Bana bir şey olmaz demeyin'

Halil İbrahim Pehlivan 'Bana bir şey olmaz demeyin'

Koronavirüsün önünü kesmek için en etkili yollardan biri evde kalmak ve sosyal mesafeyi korumak. Gençlerbirliği'nin 26 yaşındaki sol beki Halil İbrahim Pehlivan da kurala uyanlardan. 

Halil İbrahim Pehlivan şunları söyledi:

TAKIMLA GÖRÜNTÜLÜ İLETİŞİM

Her günüme antrenman varken nasıl başlıyorsam öyle başlıyorum, Bizler için kahvaltı önemli bir öğündür. Sonrasında hocamızın önerdiği antrenman hareketlerini yapıyorum. İdmanımı bitirdikten sonra play station oynayıp orada takım arkadaşlarımla bir araya gelme fırsatı da buluyorum. Ailemle yaşıyorum. Film izliyoruz sohbet ediyoruz. Ailem için de zor bir süreç. Ama hep beraber atlatmaya çalışıyoruz. Takım arkadaşlarımla telefonda konuşuyorum. Görüntülü konuştuğumuz oluyor sürekli iletişim halindeyiz.

ÖĞÜN SAYISINI AZALTTIM

Formumu korumak için özellikle yaptığım bir şey yok. Öğün sayısını azalttım iki öğün yemek yiyorum. Arada bir şeyler atıştırıyorum, egzersiz yapıyorum. Bu şekilde formumu koruyabildiğim kadar koruduğumu düşünüyorum. Akşam yemeğinde yine sağlıklı şeyler tercih ediyorum. Ara öğünlerde bağışıklığımın artması için gerekli besinleri alıyorum.

SAĞLIKÇILARA TEŞEKKÜR

Bu zor süreçte bizler evimize kapanırken sağlık çalışanlarımız gece gündüz demeden mesaide. Hepsi bizim için çok değerli çok kıymetli kendilerine tekrar teşekkür ediyorum. Bu süreç bittikten sonra ailemle, sevdiklerimle ve arkadaşlarımla beraber ev dışında vakit geçirmeyi hayal ediyorum. Antrenman yapmayı, maça çıkmayı tekrar o heyecanı yaşamayı çok özledim. Bu süreçte şunu çok iyi anladım ki özgürlük gibisi yok.
KİMSE BANA BİR ŞEY OLMAZ DEMESİN!

Virüse yakalanan hastalarımıza 'Geçmiş olsun' diyorum. Umarım bir an önce sağlıklarına kavuşurlar. Virüs hepimizin üzerinde olumsuz etkiler bıraktı. En yakınlarımıza bile mesafeli duruyoruz. Psikolojik olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Bu virüsten çok fazla korkup hayatımızı zindana çevirmeye gerek yok. 'Bana bir şey olmaz' diyerek tedbiri de kesinlikle elden bırakmamamız gerekiyor. Söylenen kurallara uyduğumuz ve evde kaldığımız sürece bu süreci en kısa zamanda atlatacağımızı düşünüyorum.

Vuslat Ay/Sabah Ankara