Güncel
Giriş Tarihi : 01-04-2020 13:38   Güncelleme : 01-04-2020 13:38

Sadio Mane'den anlamlı davranış

Sadio Mane'den anlamlı davranış

Liverpool'un Senegalli yıldız oyuncusu Sadio Mane doğduğu kasabaya, Corona virüsüne yakalanan hastaların tedavilerinin de yapılacağı büyük bir hastane yaptırıyor.

Sadio Mane'nin temsilcisi Bjorn Bezemer, Senegal basınına yaptığı açıklamada, ülkenin Kazamans şehrinin orta kısmında yer alan ve Mane'nin doğduğu yer olan Bambali kasabasında hastanenin yapımına başlandığını söyledi.

Bezemer, hastanenin yaklaşık 3,5 milyon dolara mal olacağını ve tamamını Mane'in karşıladığına dikkati çekerek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarının tedavilerinin de yapılması için inşaatı hızlandırdıklarını kaydetti.

Ülkesinin gurur kaynağı

"Sadio Mane, doğduğu kasabayı modernize etmek istiyor, daha önce de Bambali'de büyük bir okul yaptırmıştı." diyen Bezemer, yıldız futbolcunun ülkesi için gurur kaynağı olduğunu vurguladı.
Bezemer, hastanenin faaliyete girdiğinde Kazamans bölgesine de sağlık hizmeti vereceğini ifade etti.

Yıldız futbolcu yakın zamanda Kovid-19 ile mücadele kapsamında kullanılması için ülkesine büyük miktarda para yardımında bulunmuştu.

Sadio Mane, daha önce de Senegal'e yaptığı maddi yardım ve sosyal katkılarından dolayı Cumhurbaşkanı Macky Sall tarafından ödüllendirilmişti.