Güncel
Giriş Tarihi : 30-03-2020 09:47   Güncelleme : 30-03-2020 09:47

Premier League Dünya Kupası modeli

Premier League Dünya Kupası modeli

Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ertelenen Premier League için yeni bir fikir ortaya atıldı. Ligde kalan 92 maçın Dünya Kupası gibi oynanması ve takımlar için Midlands ile Londra'da izole kamplar oluşturulması planı yapıldı.

İngiliz basınında yer alan habere göre; İngiltere'deki futbol yetkililerinin yaptığı görüşmeler neticesinde maçların geri kalanının seyircisiz oynanması en beklenen çözüm olarak gözükse de; izole edilmiş kamplar fikri de karşılık buldu.

Ajansspor'un haberine göre yayın sözleşmelerinin hacmi ve diğer finansal kaygılar, kulüpler üzerindeki sezonu tamamlama baskısını artırırken, Premier League'in geri kalanının Dünya Kupası tarzında oynanmasının ve her maçın televizyondan yayınlanmasının "mega bir etkinlik" olacaği kaydedildi.

Haziran-Temmuz aylarında yapılması planlanan etkinlikle Premier League'de kalan 92 maçın; her gün birkaç maçın oynanmasıyla tamamlanacağı ve mücadelelerin tamamının naklen yayınlanması için plan yapıldığı vurgulandı.
Öte yandan sakatlık durumunda ne yapılacağının tartışıldığı; koronavirüs nedeniyle sakatlanan oyuncuya ne olacağı konusunun da konuşulduğu kaydedilirken, bir kaynağın şu sözlerine haberde yer verildi: “Hastanelerin çok daha büyük endişeleri olacak. Premier League'in neredeyse özel bir hastaneyi kapatması gerekecek."

Premier League'de sezonun nasıl tamamlanacağı ilerleyen günlerde koronavirüs salgınının ilerleyişine göre belli olacak.