Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 28-03-2020 10:04   Güncelleme : 28-03-2020 10:13

Hamza Hamzaoğlu 'Futbol sadece futbol değildir'

Hamza Hamzaoğlu 'Futbol sadece futbol değildir'

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, “Sağlıklı günlere tekrar kavuşacağız. İnsanlar mecburen bilinçlendi. Temizlik ve hijyen her zaman olmalı ancak hayat akışında bazen bunları unutuyoruz. Acı bir şekilde bunu tekrar hatırladık. Umarım bu günleri aştıktan sonra da bu duruma gereken önemi veririz” dedi.

İnsanların zor durumlarda birleştiğini belirten Hamzaoğlu, şöyle konuştu:

“Bundan sonra inşallah iyi günlerimizde de birlikte oluruz. Birlik ve beraberliği her zaman sürdürürsek kötü zamanımız olmaz. Ben futbol hayatım boyunca bu mesajları vermeye çalıştım. Futbol sadece futbol değildir. Düşmanca tavırlar ve açıklamalar bize zarar veriyor. Çok ciddi bir mücadele içindeyiz. Umarım en az zararla bu günleri atlatırız.”

BU VİRÜSÜ HAFİFE ALMAMALIYIZ

“Herkesin dikkatli olması gerekiyor. Bizim işimizden dolayı özlediğimiz günler. Hep başka şehirlerdeyiz. Eşimizden ve çocuklarımızdan uzakta kalıyorduk. Bu günlerin özlemini duyuyorduk ancak böyle olsun istemezdik. Şu anda günlerimiz evde geçiyor. Sosyal mesafeyi koruyoruz. Ellerimi yıkamaktan kupkuru oldu. Bunu da dengelemek lazım. Bu virüsten çok korkmamalıyız ancak hafife de almamalıyız. Bu konuda herkes dikkatli olmalı. Herkes dikkatli olursa bu virüsten kurtuluruz.”

BİZDE BULGU GÖSTEREN OLMADI

“Çalışmalara evden devam ediyoruz. Biz bir test yapmadık. Test yapmayı uygun bulmuyoruz. Oyuncuları evden çıkarmak istemiyoruz. Herkes evinde çalışmalarını sürdürüyor. Onların gönderdiği videoları izliyoruz. Herkes kendini hazır tutmaya çalışıyor. Semptom gösteren kişilere test yaptıracağız. Gereksiz yere testleri kullanmak istemiyoruz. Şu ana kadar biz de bulgu gösteren kimse yok. Tesisimizi ilaçlatıp kapattık. Herkesi evine yolladık. Nisan ayının 6’sına kadar ara verdik. O tarihte çalışmalara başlamayı düşünüyorduk. Bu süreç daha da uzayabilir ancak kısalacağını zannetmiyorum. Virüsün seyrine göre karar vereceğiz. Sadece spor kulüpleri değil bütün Dünya önlem almak zorunda.”
MAÇLARIN ERTELENMESİ GEREKİYORDU

“Karşılaşmaların çok daha önce ertelenmesi gerekiyordu. 1 hafta seyircisiz oynamak anlamsızdı. Alınan sonuçlar zaten bunu doğruluyor. Bunun sebebini hiç düşündünüz mü? Fatih Hoca kesin bir dille söyledi. Bunu biz de söyledik. Sert sözler söylemeye bizim hakkımız yok ancak Fatih Hocanın var. Bu maçların ertelenmesi gerekiyordu. Biz Denizli’ye uçakla gidecektik daha sonra otobüsle gittik. Risk varken aktarmalı bir yolculuk riskliydi. Otobüste sadece oyuncular vardı. Biz arkadan arabayla takip ettik. Bu önlemler oyuncuları tedirgin etti. Verdiğimiz molalarda da tedirgindik. Böyle hazırlanılan bir maçtan ne bekliyorsunuz? Ev sahibi takımlar daha rahattı çünkü bildikleri ortamda maça hazırlandılar.”